Wydział Architektury Wnętrz

Dziekan: dr hab. Beata Gibała-Kapecka prof. ASP
Prodziekan: dr hab. Joanna Kubicz prof. ASP


Strona wydziału: http://waw.asp.krakow.pl/Sekretariat:

mgr Edyta Domska (studia stacjonarne)

kontakt tel. /+48 12/ 632 13 31 wewnętrzny 12

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


mgr Magdalena Aleksander (studia niestacjonarne, studia podyplomowe)

kontakt tel. /+48 12/ 632 13 31 wewnętrzny 13

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.ul. Humberta 3
31-121 Kraków
tel. 12 632 48 96, 12 632 13 31


Program studiów

I ROK

I ROK II ST.

II ROK

II ROK II ST.

III ROK

IV ROKTradycje Wydziału Architektury Wnętrz sięgają połowy ubiegłego wieku. Za jego początek można uznać Wydział Przemysłu Artystycznego istniejący w ramach Instytutu Technicznego, wyodrębnionego z niego w roku 1914 jako Szkoła Sztuki Stosowanej. Wydział Architektury Wnętrz zaistniał z chwilą powstania Państwowej Szkoły Przemysłu Artystycznego w roku 1918 a następnie Instytutu Sztuk Plastycznych w 1937 roku. Jego geneza sięga również działających równolegle w tym czasie w Akademii Sztuk Pięknych: Studium Architektury (1913) oraz Wydziału Architektury (1924). Po II Wojnie Światowej, od roku 1946 Wydział Architektury Wnętrz funkcjonował w ramach Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, a po przekształceniu  w roku 1950 - w Akademii Sztuk Pięknych. Czerpiąc z wieloletniej tradycji i doświadczeń Wydział wypracował swą linię programową. Jako podbudowę działań projektowych w zakresie dwóch głównych specjalności - architektury wnętrz i projektowania wystaw a obecnie również projektowania mebli - podejmowano i rozwijano zagadnienia architektury, malarstwa, rzeźby, grafiki, fotografii. W roku 1964 wydzielono z Wydziału zagadnienia wzornictwa przemysłowego, tworząc Wydział Form Przemysłowych.
Zadaniem Wydziału jest przygotowanie studentów do samodzielnej, twórczej pracy projektowej, związanej z projektowaniem przestrzeni, zwłaszcza do projektowania architektury wnętrz, mebli oraz ekspozycji. Program opiera się na rozwijaniu dwóch zasadniczych aspektów osobowości projektanta: emocjonalnego i racjonalnego. Oznacza to budowanie wrażliwości plastycznej i kreatywności oraz profesjonalnej sprawności i wiedzy.
Wysoki poziom kształcenia na Wydziale Architektury Wnętrz oraz wszechstronne przygotowanie studentów w dyscyplinach specjalizacyjnych i ogólnoplastycznych sprawiają, że znajdują oni zatrudnienie w kraju i zagranicą jako projektanci w różnych dziedzinach a także działają jako samodzielni twórcy.

Studia podyplomowe


Podyplomowe Studia Projektowania ubioru mają swoją genezę w Otwartej Pracowni Projektowania Mody. Pracownia powstała jako jedna z części zrealizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych Projektu – Program Operacyjny Kapitał Ludzki o nazwie Sztuka Przedsiębiorcza - rozwój współpracy z przedsiębiorstwami jako element programu rozwoju Uczelni, 4.1.1. Otwarta Pracownia Projektowania Mody działała w latach 2008-2013, umożliwiając kształcenie studentom wszystkich Wydziałów Akademii. W trakcie trwania projektu zrealizowano około 600 prac studentów, którzy biorąc udział w licznych konkursach zdobywali liczne nagrody i wyróżnienia. Wielu z nich kontynuuje swoją działalność artystyczną związaną z rynkiem mody. 

 

Więcej informacji na stronie Wydziału Architektury Wnętrz - zobacz

 

 

 


 

 

Struktura wydziału


 

Katedra Projektowania Architektury Wnętrz

I Pracownia Projektowania Architektury Wnętrz

II Pracownia Projektowania Architektury Wnętrz

III Pracownia Projektowania Architektury Wnętrz

IV Pracownia Projektowania Architektury Wnętrz

V Pracownia Projektowania Architektury WnętrzKatedra Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz

I Pracownia Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz

II Pracownia Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz

III Pracownia Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz

 

 

Katedra Projektowania Przestrzeni Ekspozycyjnych i Multimedialnych

I Pracownia Projektowania Przestrzeni Ekspozycyjnych

II Pracownia Projektowania Przestrzeni Ekspozycyjnych

Pracownia Technik Prezentacyjnych

Intermedia

Projektowanie Graficzne

Media i Scenografia w Przestrzeni Publicznej

Podstawy Informatyki dla Projektantów

 


Katedra Nauki i Sztuki Projektowania

Pracownia Podstaw Projektowania

Pracownia Struktur Przestrzeni Wnętrza

Zakład Teorii Architektury

Pracownia Metodologii Projektowania

Techniki Zapisu Projektowego

 


Katedra Sztuk Plastycznych

I Pracownia Rysunku i Malarstwa

II Pracownia Rysunku i Malarstwa

I Pracownia Rzeźby

II Pracownia Rzeźby

 

 

Studia podyplomowe

Projektowanie Ubioru

Projektowanie Architektury Wnętrz
Wpisany przez Grażyna Baran 14.02.2008r. Ostatnia zmiana 09.06.2015r. przez Monika Żarnowska.

Strona internetowa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie stosuje pliki cookies tzw. ciasteczka, są one konieczne do prawidłowego jej działania.
Kliknij zgadzam się, aby niniejsza informacja się nie pojawiała.

Copyright 2011 Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć