Uczelniana Komisja Wyborcza informuje, że II tura głosowania na funkcję rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie odbyła się w dniu 24.06.2020 (środa) w godzinach 06:00-21:00 i przebiegła sprawnie, bez komplikacji. Zarejestrowano dwa incydenty zakłócenia ciszy wyborczej, jednak po uzyskaniu zgłoszeń, niedozwolone materiały niezwłocznie zostały usunięte, a osoby za nie odpowiedzialne upomniane.

Głos można było oddać online poprzez moduł ankiet systemu Akademus.

• Liczba uprawnionych do głosowania: 524

• Liczba oddanych głosów: 468

• Frekwencja: 89 %

• Nie oddano głosów nieważnych

Wyniki głosowania:

dr hab. Bogdan Achimescu, prof. ASP - 230 głosów

prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk - 238 głosów

Uczelniana Komisja Wyborcza stwierdza ważność przeprowadzonej II tury wyborów i ogłasza, że nowym rektorem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zostaje:

prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk

Gratulacje dla obydwu kandydatów. Podziękowania dla społeczności Akademii za udział w głosowaniu.

w imieniu Uczelnianej Komisji Wyborczej,

Adam Zduńczyk

przewodniczący

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | +48 12 299 20 00 |