NATURE IS MY HOMELAND

prace studentów powstałe podczas warsztatów w ramach projektu ASP w Krakowie Nature is my Homeland, finansowanego z NAWA

Poznaj cały projekt Nature is my Homeland

Wystawa towarzyszy cyklowi warsztatów „Natura w sztuce”, organizowanemu przez Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie we współpracy z Galerią Bronowice oraz Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

01.07–27.08.2021

Galeria ASP Bronowice
ul. Stawowa 61, poziom +10

Wernisaż
02.07.2021 - 18:00 | 6 pm

Kuratorka | Curator
Marta Bożyk

poniedziałek-piątek 15:00-21:00
sobota-niedziela 09:00-21:00

W latach 2018 - 2021 Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie prowadziła projekt z grantu otrzymanego z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach grantu Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe pod tytułem:

Nature is my Homeland - międzynarodowe działania twórcze grup artystów - pedagogów/specjalistów/studentów z 4 uczelni - creative searches / poszukiwania twórcze /warsztaty/ sympozja/ publikacje

Współpraca:
Fakultet Likovnih Umetnosti University of Belgrade
HS University of Applied Sciences & DesignTrierUniversity of Alabama College of Arts and Sciences, New College, USA.

W ramach projektu odbyło się wiele działań, wykładów i warsztatów, wystaw. Między innymi:

• Warsztaty na Podhalu dla studentów z 4 krajów, które prowadzili dwaj artyści z Lipska - Thomas Moecker i Sebastian Goegel;
  • warsztaty Green Guerillaz prowadzone przez Elżbietę Wysakowską Walters i Bogdana Achimescu;
  • warsztaty graficzne "Natura" na Wydziale Grafiki dla 28 studentów poprowadzone przez kadrę ASP.

Wybrane prace prezentujemy krakowskiej publiczności w Galerii ASP w Bronowicach.

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | +48 12 299 20 00 |