Rok 2016 na krakowskiej ASP był Rokiem Konstantego Laszczki. Z tej okazji miały miejsce liczne wydarzenia upamiętniające postać tego artysty. W przestrzeni gmachu głównego Akademii pokazane zostały rzeźby, ceramika, studia malarskie i pamiątki osobiste artysty (więcej na www). Uroczysty finisaż wystawy odbył się w piątek, 13 stycznia 2017 r. Wydarzenie połączone było z promocją publikacji monograficznej towarzyszącej wystawie, na razie jedynie w formie projekcji, w wersji elektronicznej. Na spotkaniu obecne były autorki książki: Zofia Weiss i Katarzyna Łomnicka. Podsumowania Roku Konstantego Laszczki dokonał JM Rektor, prof. Stanisław Tabisz.

W ramach Roku Konstantego Laszczki odbyła się także konferencja ph. „Konstanty Laszczka – twórca i pedagog”, która była okazją do zaprezentowania życia i twórczości artysty oraz do dyskusji nad dziełami Konstantego Laszczki (szczegóły na www). Dodatkowo w celu lepszego i pełnego przybliżenia twórczości tego wybitnego artysty studenci i doktoranci krakowskiej ASP mogli wziąć udział w ogólnouczelnianym konkursie "Rok Konstantego Laszczki - Współczesna transpozycja dzieła Konstantego Laszczki". Szerzej na www.

Laszczka ASP w Krakowie 01

Laszczka ASP w Krakowie 02

Laszczka ASP w Krakowie 03

Laszczka ASP w Krakowie 04