III Ogólnopolski Konkurs "Obrazy muzyką malowane" polski pejzaż

Z okazji Roku Chopinowskiego pragniemy zwrócić uwagę środowiska artystów malarzy na specyfikę polskiego pejzażu, który był również inspiracją w twórczości Fryderyka Chopina. Wzajemne przenikanie się muzyki i malarstwa jest oczywiste. Inspiracje działają tu w obie strony. Poszukiwanie piękna polskiej przyrody, miast, wsi, zarejestrowanie zmian zachodzących w wyniku działania sił natury, czy ingerencji człowieka jest istotne dla artysty jako poszukiwanie korzeni własnej tożsamości.

WARUNKI UDZIAŁU
1. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie profesjonalni artyści plastycy - absolwenci wyższych uczelni plastycznych, członkowie związków twórczych oraz studenci V roku wyższych uczelni artystycznych zamieszkali na terenie Polski.
2. Każdy z artystów może zgłosić do 3 prac malarskich swojego autorstwa na płótnie lub papierze, powstałych w latach 2008-2010, które nie były do tej pory nagradzane, które są jego własnością i do których żadnych roszczeń nie mogą mieć osoby trzecie.
3. Dłuższy bok pracy max.- 150 cm, a krótszy nie może być mniejszy niż 50 cm.
4. Każda z prac zgłoszonych do konkursu musi być sygnowana i datowana.
5. Prace zakwalifikowane do wystawy na papierze należy oprawiać do formatu 100 x 70. Nie przyjmujemy prac oprawionych w ramki z szybą lub pleksy.
6. W przypadku dzieł wieloczłonowych każda część będzie uznana jako oddzielna.

NAGRODY
1. Organizatorzy powołają profesjonalne jury.
2. Jury przyzna trzy nagrody regulaminowe oraz wyróżnienia. Decyzje jury są ostateczne
i niepodważalne. Wysokość nagród będzie uzależniona od środków finansowych, o które zabiegają organizatorzy. Nagrodzone obrazy regulaminowe przechodzą na własność organizatora, wzbogacając jego kolekcję. W przypadku przyznania nagrody za zestaw organizator zdecyduje o wyborze jednej z prezentowanych prac laureata jako daru.
3. Jury zastrzega sobie prawo wyeliminowania z konkursu prac obrażających uczucia religijne, obyczajowe i narodowe.

TERMINY
do 11 września 2010
- nadsyłanie kart zgłoszenia wraz z dokumentacją prac
1-16 października 2010 - dostarczanie prac zakwalifikowanych na adres Fundacji
listopad 2010 - otwarcie wystawy z wręczeniem nagród w Pałacu Sztuki w Krakowie
styczeń 2011 - Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów" w Gorlicach

Kurator konkursu:

Barbara Lis

kom.784 555 397
www.paderewski.krakow.pl

tel. 12 426 80 05 / 06

- regulamin konkursu

- karta zgłoszeniowa

Obrazy-muzyk-malowane

Wpisany przez 11.06.2010r. Ostatnia zmiana 27.07.2010r.