Paulina Stasik wygrywa w konkursie Cyberfoto 2015!

Studentka piątego roku Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - Paulina Stasik - zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie fotografii cyfrowej "Cyberfoto 2015", który odbywa się w Częstochowie. Nagrodzona została praca z Pracowni Fotografii 3 (fotografii cyfrowej) na Wydziale Grafiki.

 

Krzysztof Jurecki, jeden z bardziej znanych krytyków i kurator wystaw fotograficznych tak napisał o nagrodzonej pracy Pauliny Stasik:

 

"Pierwszą nagrodę otrzymała, działająca w zakresie fotomontażu i malarstwa Paulina Stasik za pracę Kulturystki kultury.
Zwraca uwagę nietypowa kompozycja polegająca na podziale pracy na trzy pola obrazowe, jak to np. czynił w okresie międzywojennym Kazimierz Podsadecki potrafiący w groteskowy, quasi surrealistyczny sposób krytykować m.in. gwiazdy ówczesnego kina. W bardzo ciekawej pracy Stasik, kobieta/y w przewrotny sposób stają się „męskim” Supermanem, na której/ych ramionach znajdują się nagie, erotycznie interpretowane postacie kobiet, naśladujące pozę kulturysty/Supermana. Z lewej strony montażu, na okręgu stoją postacie kobiet z konkursu piękności tworząc formę słońca/kwiatu. Wewnątrz niego umieszczono gimnastykujące się ramiona, sugerując wysiłek. Poniżej opisanych scen znajduje się fryz nagich, w tanecznych pozach figur ludzkich, jak z greckiej płaskorzeźby okresu klasycznego”

 

 

P.Stasik Kulturystki kultury Vr. WM-1Wpisany przez Monika Żarnowska 27.04.2015r. Ostatnia zmiana 27.04.2015r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć