O przejściach, kierunkach i punktach na gościnnym wykładzie prof. Mirosława Bałki

Pracownia Rzeźby w Przestrzeni Publicznej oraz Koło Naukowe Art Camp zapraszają na wykład prof. Mirosława Bałki "Przejścia kierunki punkty", który odbędzie się we wtorek, 19 maja 2015 r. o godz. 15.00 w Auli Budynku Głównego ASP przy pl. Matejki 13.

Mirosław Bałka urodził się w 1958 w Warszawie. Jest rzeźbiarzem ale zajmuje się również rysunkiem i filmem eksperymentalnym. W 1985 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie od roku 2011 prowadzi Pracownię Działań Przestrzennych na Wydziale Sztuki Mediów. Otrzymał Stypendium Miesa van der Rohe w Krefeld. Jest członkiem Akademie Der Kunste w Berlinie. Brał udział w wystawach międzynarodowych m.in.: Documenta w Kassel (1992), Biennale w Wenecji (1990, 1993, 2003, 2005, 2013),The Carnegie International w Pittsburgh (1995), Biennale w Sao Paulo (1998), Biennale w Sydney (1992, 2006), Biennale w Santa Fe (2006). W 2009 zrealizował projekt “How It Is” w Turbine Hall, Tate Modern w Londynie. Jest autorem pomnika ofiar katastrofy promu “Estonia” w Sztockholmie (1998). Jego prace znajdują się w ważniejszych kolekcjach muzealnych na świecie m.in. : Tate Modern / Londyn, Van Abbemuseum / Eindhoven, MOCA / Los Angeles, SFOMA / San Francisco, MOMA / Nowy Jork, Hirshhhorn Museum / Waszyngton DC, Art Institute / Chicago, The Carnegie Museum of Art / Pittsburgh, Museu Serralves / Porto, Moderna Museet / Sztockholm, Kiasma / Helsinki, Kroller Muller / Otterlo, The National Museum of Art / Ateny, The National Museum of Art / Osaka, The Israel Museum / Jeruzalem. W Polsce m.in.: Muzeum Sztuki / Łódź, CSW / Warszawa, Zachęta / Warszawa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej / Warszawa, Muzeum Narodowe / Wrocław, MOCAK / Kraków.

Mirosław Bałka ASP w Krakowie

Mirosław bałka asp Kraków pikto

Wpisany przez Monika Żarnowska 14.05.2015r. Ostatnia zmiana 14.05.2015r.