Zapraszamy na wernisaż wystawy Katedry Sztuk Pięknych Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki do Galerii "Akademia w Bronowicach"

Prof. Stanisław Tabisz
Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Aleksandra Rzońca
Dyrektor Galerii Bronowice

dr hab. Marta Lempart-Geratowska
Dziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki
Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

zapraszają na wernisaż wystawy

Katedra Sztuk Pięknych

wystawa malarstwa, rysunku, rzeźby
studentów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie
oraz pedagogów uczących w Katedrze Sztuk Pięknych

wernisaż: 17 styczeń 2017 r., godz. 17.30
Galeria "Akademia w Bronowicach"
w przestrzeniach Galerii Bronowice, przy ul. Stawowej 61, I piętro

We wstępie do katalogu, który towarzyszy wystawie dr hab. Marta Lempart-Geratowska pisze: "...Po wielu latach, które upłynęły od pierwszej wystawy pedagogów ówczesnej V Katedry – Katedry Kształcenia Ogólnoplastycznego Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych mamy sposobność ponownie uczestniczyć w wystawie, która jest wydarzeniem artystycznym o szczególnym charakterze. Tym razem, obok prac pedagogów Katedry Sztuk Pięknych (to nowa nazwa V Katedry) mamy prace studentów Wydziału zaproszonych – wyróżnionych tą formą uczestnictwa. Tak więc w zaproponowanej formule wystawy, wzór kształcenia „mistrz i uczeń” nabiera szczególnego charakteru. Patrząc na efekt współpracy, podświadomie doszukujemy się wspólnych cech w malarstwie pedagogów i studentów. Nie to jednak wydaje się najistotniejsze i nie tego bynajmniej oczekujemy. Doceniamy w ich twórczości pracowitość, systematyczność, poszukiwanie i eksperymentowanie. Jako przyszli konserwatorzy dzieł sztuki będą podlegali pewnej dyscyplinie zawodu – zachowując powściągliwość i pokorę względem dzieł sztuki. Muszą jednocześnie posiadać wyobraźnię, przestrzenne widzenie ale również wyczucie dobrego smaku – poczucie estetyki. Własna twórczość, szczególnie ta, uprawiana z potrzeby a nie wyłącznie z obowiązku daje ku temu szczególną sposobność..."

plakat Katedra Sztuk Pięknych WKiRDS

pikto Katedra Sztuk Pięknych

Wpisany przez Monika Żarnowska 08.01.2017r. Ostatnia zmiana 18.01.2017r.