Zapraszamy na wernisaż wystawy Katedry Sztuk Pięknych Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki do Galerii "Akademia w Bronowicach"

Prof. Stanisław Tabisz
Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
 
Aleksandra Rzońca
Dyrektor Galerii Bronowice
 
dr hab. Marta Lempart-Geratowska
Dziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki
Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
 
zapraszają na wernisaż wystawy
 
Katedra Sztuk Pięknych
 
wystawa malarstwa, rysunku, rzeźby
studentów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie
oraz pedagogów uczących w Katedrze Sztuk Pięknych
 
wernisaż: 17 styczeń 2017 r., godz. 17.30
Galeria "Akademia w Bronowicach"
w przestrzeniach Galerii Bronowice, przy ul. Stawowej 61, I piętro
 
We wstępie do katalogu, który towarzyszy wystawie dr hab. Marta Lempart-Geratowska pisze: "...Po wielu latach, które upłynęły od pierwszej wystawy pedagogów ówczesnej V Katedry – Katedry Kształcenia Ogólnoplastycznego Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych mamy sposobność ponownie uczestniczyć w wystawie, która jest wydarzeniem artystycznym o szczególnym charakterze. Tym razem, obok prac pedagogów Katedry Sztuk Pięknych (to nowa nazwa V Katedry) mamy prace studentów Wydziału zaproszonych – wyróżnionych tą formą uczestnictwa. Tak więc w zaproponowanej formule wystawy, wzór kształcenia „mistrz i uczeń” nabiera szczególnego charakteru. Patrząc na efekt współpracy, podświadomie doszukujemy się wspólnych cech w malarstwie pedagogów i studentów. Nie to jednak wydaje się najistotniejsze i nie tego bynajmniej oczekujemy. Doceniamy w ich twórczości pracowitość, systematyczność, poszukiwanie i eksperymentowanie. Jako przyszli konserwatorzy dzieł sztuki będą podlegali pewnej dyscyplinie zawodu – zachowując powściągliwość i pokorę względem dzieł sztuki. Muszą jednocześnie posiadać wyobraźnię, przestrzenne widzenie ale również wyczucie dobrego smaku – poczucie estetyki. Własna twórczość, szczególnie ta, uprawiana z potrzeby a nie wyłącznie z obowiązku daje ku temu szczególną sposobność..."
 
plakat Katedra Sztuk Pięknych WKiRDS
 
pikto Katedra Sztuk Pięknych


Wpisany przez Monika Żarnowska 08.01.2017r. Ostatnia zmiana 18.01.2017r.

Strona internetowa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie stosuje pliki cookies tzw. ciasteczka, są one konieczne do prawidłowego jej działania.
Kliknij zgadzam się, aby niniejsza informacja się nie pojawiała.

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć