Reaktywujmy Stowarzyszenie Przyjaciół Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie

Szanowni Pedagodzy i Pracownicy Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie!

 

Zwracam się z apelem oraz gorącą propozycją, która może wpłynąć na jakość oraz skuteczniejsze finansowanie obchodów Jubileuszu 200-lecia ASP w Krakowie.

 

Od kilku miesięcy staramy się reaktywować i ożywić, a tym samym znacznie uaktywnić działalność Stowarzyszenia Przyjaciół Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, które w swoim Statucie ma pożyteczne oraz ambitne cele wspierania wszelkiej działalności naszej Akademii.


Czas szybko płynie i zbliżamy się do ważnych, organizacyjnych oraz logistycznych etapów związanych z przygotowaniami imprez, koncertów, wystaw oraz wydawnictw jubileuszowych. Pomóc w tym może nam właśnie Stowarzyszenie Przyjaciół ASP w Krakowie. A to dlaczego? Urząd Miasta Krakowa, w obowiązujących uwarunkowaniach prawnych, może wesprzeć Akademię finansowo w przygotowaniach do Jubileuszu 200-lecia tylko poprzez Stowarzysznie!!! Takie są zasady prawne.


Wieloletni Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół ASP w Krakowie, Pani Janina Górka-Czarnecka, doprowadziła do zorganizowania pierwszej części Walnego Zebrania członków Stowarzyszenia, na którym uzupełniony został skład Zarządu oraz wpisało się kilka nowych osób. Druga część walnego Zebrania odbędzie się 19 stycznia 2017 roku w auli Akademii o godz. 14.00.

 

Zatem, gorąco zapraszam wszystkich członków do solidarnego przyjścia na drugą część Walnego Zebrania!

 

Zachęcam również wszystkich, którym leży na sercu dobro Akademii, aby wpisali się do Stowarzyszenia i przyszli na drugą cześć Walnego Zebrania Członków, co umożliwi wybranie nowego Prezesa i nowych władz statutowych oraz pomoże w uchwaleniu zmian do Statutu, a także zarejestrowanie Stowarzyszenia Przyjaciół ASP w Krakowie jako organizacji pożytku publicznego.

 

Bardzo liczę na obecność wszystkich aktualnych członków Stowarzyszenia oraz tych, którzy niedawno wpisali się lub chcą się wpisać…

 

Z wyrazami szacunku!


Prof. Stanisław Tabisz


Rektor ASP w Krakowie


Kraków, 3 stycznia 2017 r.


pikto Budynek ASP z zewnątrz

Wpisany przez Monika Żarnowska 10.01.2017r. Ostatnia zmiana 20.01.2017r.

Strona internetowa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie stosuje pliki cookies tzw. ciasteczka, są one konieczne do prawidłowego jej działania.
Kliknij zgadzam się, aby niniejsza informacja się nie pojawiała.

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć