eKsiążka operacji medialnych

ma zaszczyt zaprosić

na wernisaż wystawy

eKsiążka operacji medialnych

Ćwiczenia na tekstach, obrazach i dźwiękach

który odbędzie się w piątek, 17 lutego 2017 r., o godz. 12.00

w Galerii Jednej Książki w Bibliotekarce Głównej ASP w Krakowie, ul. Smoleńsk 9

Wystawa będzie czynna do 18 marca 2017 r.

Więcej na

fb

Na wystawie zaprezentowana zostanie Pracownia Interakcji Medialnych Wydziału Intermediów prowadzona przez prof. Antoniego Porczaka i dr Edytę Mąsior.

eKsiążka zawiera fragmenty dokumentacji, tej części programu dydaktycznego dla studentów licencjatu, kierunku intermedia, których celem nie jest tworzenie artefaktu, jako zamiaru dzieła sztuki, ale gromadzenie metaumiejętności indywidualnych przekształceń jednego medium w inne, dokonywanych na fragmentach cudzych utworów by stworzyć własny. W ramach tych przekształceń miksowane są różne utwory, różne poetyki, różne media, oraz zdarzenia na żywo z wykorzystaniem urządzeń technicznych. Bazę stanowią teksty historyczne np. poezja Adama Mickiewicza miksowana z utworami rapu, dające możliwości tworzenia nowych sensów i zbitek wyobrażeniowych. Ćwiczenia te prowadzone są od kilkunastu lat z różnymi grupami studentów, w różnych środowiskach.

eKsiazka

piktoeKsiazka

Wpisany przez Monika Żarnowska 13.02.2017r. Ostatnia zmiana 20.02.2017r.