Samorządy

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki  w Krakowie prowadzi i rozwija współpracę z samorządami województw, powiatów, miast i gmin. Obejmuje ona m.in:

• wsparcie w opracowaniu systemowego planu zabezpieczenia i konserwacji zabytków kultury
  • fachową i merytoryczną pomoc w konserwacji wybranych obiektów zabytkowych na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki
  • prace konserwatorskie przy zabytkach prowadzone w ramach studenckich ćwiczeń terenowych
  • projektowanie wnętrz w budynkach użyteczności publicznej
  • udział i współpracę pedagogów i studentów krakowskiej ASP w spotkaniach, konferencjach i wernisażach promujących działalność artystyczną oraz dziedzictwo kulturowe
  • studenckie plenery malarsko-rzeźbiarskie i wystawy poplenerowe
  • warsztaty dla uzdolnionej młodzieży
  • praktyki studenckie w placówkach oświatowych prowadzonych przez samorządy
  • wystawy znanych artystów krakowskich w galeriach sztuki w terenie
  • promocję artystyczną w zakresie realizowanych przez samorządy projektów
  • pomoc w opracowywaniu materiałów promocyjnych i rozwojowych

Porozumienia zawierane między ASP w Krakowie a samorządami otwierają możliwości współpracy na wielu płaszczyznach w zakresie programu edukacyjnego Akademii, przyczyniają się do ożywienia i przybliżenia aspektów sztuki współczesnej w terenie i przynoszą obopólne korzyści partnerom porozumienia.

Obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie współpracuje z województwem Dolny Śląsk, Gminą Zator, miastem Nowy Sącz i powiatem gorlickim.

ASP w Krakowie zaprasza samorządy do współpracy!

Wpisany przez Monika Żarnowska 05.11.2015r. Ostatnia zmiana 20.11.2015r.