Chór "Cantus Firmus"

Akademicki chór ASP „Cantus Firmus” w Krakowie powstał w 2016 r. Założycielem jest chórmistrzyni Małgorzata Mazur. Chór bierze udział w życiu Uczelni, śpiewając na uroczystościach. Pomimo krótkiego istnienia, chór pracując nad repertuarem, rozpoczął publiczne występy. W styczniu 2018 r. śpiewał w koncercie kolęd, zorganizowanym przez Urząd Miasta, z pięciuset innymi śpiewakami w ICE. Chór miał również spotkanie z Mariuszem Kwietniem, śpiewakiem MET. Śpiewając w chórze „Cantus Firmus” chórzyści kształcą głos oraz zapoznają się z podstawowymi teoriami muzyki. Chór wyjeżdża również na warsztaty do Domów ASP w Zakopanem. Chór „Cantus Firmus”, włączył się również do koncertów związanych z Jubileuszem 200-lecia istnienia Akademii Sztuk Pięknch im. Jana Matejki w Krakowie.

Zapraszamy do śpiewania w chórze ASP, nie tylko studentów lecz również pracowników. Sprawa dotycząca tzw. naboru jest otwarta.

Chórmistrz

Małgorzata Mazur

Chor ASP

Na zdjęciu praca Ala Biedrzyckiej.

Wpisany przez Monika Żarnowska 13.06.2017r. Ostatnia zmiana 25.10.2018r.