Dział informatyczny

 

pl. Jana Matejki 13, V piętro, s. 501.
31-157 Kraków
tel: +48 12 2992015, +48 502659934
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 


 

 

Kierownik: mgr inż. Grzegorz Midura
tel: 502 659 934
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
skype: grzegorz.midura


Joanna Firek

tel: 517 367 412

email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wsparcie przygotowania i rozstrzygania postępowań o zamówienia publiczne w zakresie IT, serwery linux.

 

Kamil Gawłowski

email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel: 517 367 452

Systemy monitoringu przemysłowego, kontroli dostępu, SSWiN, RFID


Adrian Mogiłka

tel. 517 367 410

email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Windows Server Administrator, VmWare Administrator, wsparcie informatyczne sprzętu i oprogramowania dla Władz uczelni i Administracji 

 

Jakub Pudełko

tel: 516 240 500

email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Obsługa auli, sal wielofunkcyjnych oraz sprzętu AV w budynku Matejki 13.

 

Magda Stawowy-Sarara

tel. 797 858 213

email:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wsparcie systemu Akademus, Office365, licencje na oprogramowanie, legitymacje elektroniczne, Wsparcie informatyczne sprzętu i oprogamowania komputerowego w bud.Matejki 13


Kamil Będkowski

tel. 604159386

email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wsparcie informatyczne sprzętu i oprogamowania komputerowego w bud. Humberta, Karmelicka, Lea, Piłsudskiego

 

 


 

 

Migracja poczty elektronicznej kont @asp.krakow.pl

 

Poczta elektroniczna @asp.krakow.pl na kontach w Office365 została uruchomiona i działa poprawnie: można już odbierać i wysyłać maile.

Dla osób posiadających zainstalowany pakiet Office do obsługi poczty elektronicznej zalecamy program Outlook, konfiguracja konta jest bardzo prosta i sprowadza się do podania imienia i nazwiska, adresu email oraz hasła, zgodnie z instrukcją:

Windows Outlook 2016, Outlook dla MacOS.

 

Ci z Państwa, którzy nie posiadają pakietu Office w systemie Windows mogą pobrać darmowy czytnik poczty elektronicznej Thunderbird, w systemie MacOS można użyć Mail.app, istrukcje konfiguracji:

Windows: Thunderbird, Mail.app dla MacOS.

W przypadku problemów z dostępem do folderów (np dotychczas wysłanych wiadomości) nalezy postąpić wg dodatkowej instrukcji.

 

Poczta dostępna jest również bez instalowania i konfigurowania, przez www, pod adresem: https://www.office.com/

By uzyskać dostęp do poczty należy zalogować się loginem  i hasłem używanym do dostępu do systemu Akademus, zgodnie z instrukcją:

WWW

 

Obecnie wciąż trwa przenoszenie maili ze starego systemu pocztowego do nowego. Część z Państwa widzi już część lub całość swojej korespondencji, część z Państwa dopiero będzie mieć przywróconą historię korespondencji. Niestety, proces przenoszenia maili trwa dłużej niż zakładaliśmy, przypuszczamy, że może być zakończony we środę: 22.11.2017.

Migracja nie koliduje z bieżącym używaniem skrzynki pocztowej - można normalnie pracować, odbierać i wysyłać maile. Historia korespondencji po prostu w pewnym momencie pojawi się na Państwa koncie nie zakłócając bieżącej pracy (ani nie powodując zniknięcia nowej korespondencji).

 

Przypominamy, iż przenoszone są maile mniejsze niż 35MB oraz nie są przenoszone książki pocztowe dostępne przez WWW.

 

Office365 to nie tylko poczta elektroniczna, to również kalendarze, zadania i przechowywanie plików (onedrive), możliwość udostępniania tych zasobów w ramach organizacji i na zewnątrz. To również Word i Excel dostępne online z możliwościa pracy grupowej - wielu osób równocześnie na jednym dokumencie. Oraz wiele innych usług.

Instrukcje dostępne są po zalogowaniu się do panelu, na youtube i do wyszukania przez google.

 

Ustawienie automatycznej odpowiedzi jest proste: instrukcja, w obecnym systemie nie jest możliwe ustawienie autoodpowiedzi przez Dział Informatyczny.
 

 


 

 

Wysyłanie mailingu do wszystkich pracowników (ze skrzynki noreply):

 

Ze skrzynki  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  będą wysyłane tylko:

  • krótkie, dwuzdaniowe informacje
  • istotne dla wszystkich pracowników
  • będące odesłaniem do szerszej informacji znajdującej się na stronie www ASP lub w intranecie (stronie www: https://intranet.asp.krakow.pl/  dostępnej tylko z LAN ASP)

 

Przykład:

„ Szanowni Państwo, 

 

Trwa rekrutacja na wyjazdy pracowników w ramach Programu Erasmus+. 

Szczegóły na stronie: https://www.asp.krakow.pl/index.php/pl/aktualnoci/wydarzenia-aktualnosci-116/34-wydarzenia/2971-2016-11-17-12-36-41

 

z poważaniem

Osoba Odpowiedzialna”

 

Ze skrzynki  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  nie będą wysyłane:

  • załączniki (mają się znaleźć w treści informacji na stronie)
  • sprostowania nieścisłości/pomyłek w rozesłanej informacji (jeżeli informacja rozesłana była nieprecyzyjna, załącznik był niewłaściwy itp – należy poprawić to w informacji źródłowej na podlinkowanej tronie)

 

Prośbę o rozesłanie mailingu należy kierować do p. Magdaleny Stawowy-Sarara:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wnioski o zamieszczenie informacji na stronie:

https://www.asp.krakow.pl należy kierować do p. Moniki Żarnowskiej:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

https://intranet.asp.krakow.pl/ należy kierować do p. Krzysztofa Króla:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 


 

 

Wi-Fi na ASP


Postawową siecią bezprzewodową, dostępną dla pracowników i studentów ASP jest sieć EDUROAM.

 

Eduroam autoryzuje:

pracowników: loginem i hasłem systemu Akademus,

studentów: loginem jest mail studencki (w formacie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) i hasłem jak do systemu Akademus.

 

Brak aktywnego konta w systemie Akademus spowoduje brak dostępu do sieci WiFi.

 

Uruchomienie sieci WiFi polega na:

  • usunięciu dotychczas używanego profilu sieci EDUROAM,
  • wybraniu sieci WiFi EDUROAM
  • wpisaniu loginu i hasła użytkownika,
  • akceptacji certyfikatu sieci.

Program pod windows (który wykona powyższe punkty za wyjątkiem podania loginu i hasła) można pobrać tutaj (po pobraniu pliku *.zip rozpakuj go i w rozpakowanej lokalizacji uruchom konfiguruj_profil_eduroam_login_haslo.exe)

 

Do bardziej zaawansowanych sposobów łączenia z siecią (przy użyciu certyfikatów) można skorzystać z następującego opisu (pdf).

 

Informacje na temat dostępu do Eduroam w innych lokalizacjach w Polsce dostępne są na stronie http://www.eduroam.pl/

Informacje na temat dostępu do sieci w innych krajach można znaleźć na stronie http://www.eduroam.org/

 

 


 

 

Konta poczty elektronicznej dla pracowników ASP

 

 

Adres dostępu do poczty przez www: https://poczta.asp.krakow.pl

 

nazwa użytkownika: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (np: Jan Kowalski będzie miał adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

 

adresy serwerów pop3/imap/smtp: poczta.asp.krakow.pl ustawienia zabezpieczeń: SSL porty standardowe (imap: 993, smtp:587)

 

Szczegółowy opis niezbędnych modyfikacji w wybranych klientach poczty: 

Mozilla Thunderbird (.pdf)

Outlook Express (.pdf)

Microsoft Office Outlook 2010 (.pdf)

Poczta usługi Windows Live (.pdf)

 

 


 

 

Konta poczty elektronicznej dla studentów ASP


Dla studentów ASP adresy poczty elektronicznej mają postać imię.nazwisko(@)stud.asp.krakow.pl

 

Aby się zalogować należy przejść pod adres: https://login.microsoftonline.com.

 

login: imię.nazwisko(@)stud.asp.krakow.pl

 

Przykładowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

hasło: takie samo jak do systemu Akademus

 

 
Połączenie VPN

 

 

Instrukcja połączenia poprzez VPN

 

 
Ewidencja działalności twórczej

 

 

Instrukcja dodania działalności w systemie Akademus

 


 

 

Programy Autodesk


Istnieje możliwość bezpłatnego zainstalowania oprogramowania Autodesk na swoich prywatnych komputerach (w ramach tej licencji nie na uczelnianych np. w pracowniach). 
Do pobrania oprogramowania ze strony  producenta wymagana jest rejestracja pod adresem students.autodesk.com. Przy rejestracji trzeba podać uczelniany adres email. Dla studentów ASP Kraków jest to adres w postaci imię.nazwisko(@)stud.asp.krakow.pl.
Dla pracowników ASP Kraków adres w postaci  (pierwsza litera imienia)nazwiko(@)asp.krakow.pl
W ramach darmowych licencji jest między innymi AutoCad i 3ds Max.

 

 


 

 

Programy Corel

 

Dla pracowników w ramach zakupionej przez ASP licencji dostępny jest pakiet oprogramowania firmy Corel. W skład pakietu wchodzą Corel Draw, Corel Photo Paint, Corel PaintShop Photo, Corel Painter i Corel VideoStudio.
Nośniki z oprogramowaniem są do kupienia za 10zł:

- Plac Jana Matejki 13 s.501 - Grzegorz Midura,

- ul. Smoleńsk 9 - Jacek Brzuchacz
- ul. Humberta 3 - Paweł Ozga

 

 


 

 

Pracownie komputerowe

Dla studentów są przygotowane pracownie komputerowe z których poza godzinami zajęć mogą korzystać po uzyskaniu zgody dziekana odpowiedzialnego za daną pracownie.

Plac Jana Matejki 13

Sala 304 pracownia komputerowa Wydziału Malarstwa
16 komputerów wyposażonych w programy do edycji grafiki 2d, filmu i dźwięku.


Sala A (pod Aulą ASP) pracownia komputerowa Wydziału Rzeźby
10 komputerów wyposażonych w programy do edycji grafiki 2d i 3d.

 

 


 

 

Strony internetowe na serwerze uczelnianymWydziały

 

Wydział Rzeźby

rzezba.asp.krakow.pl

 

Wydział Grafiki

grafika.asp.krakow.pl

 

Wydział Architektury Wnętrz

waw.asp.krakow.pl

 

Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki

wk.asp.krakow.pl

 

Wydział Form Przemysłowych

wfp.asp.krakow.pl

 

Wydział Intermediów

intermedia.asp.krakow.pl

 

 

Pracownie


Pracownia liternictwa i typografii

liternictwo.asp.krakow.pl 


3 pracownia projektowania architektury wnętrz

glowacki.asp.krakow.pl  


Zakład Fizyki Stosowanej

zfs.wk.asp.krakow.pl


Wydawnictwa


Wiadomości ASP - czasopismo

wiadomosciasp.pl


Wydawnictwa ASP – publikacje

wydawnictwo.asp.krakow.pl


Akademickie biuro karier

biurokarier.asp.krakow.pl   

 


Strony pracowników

 

Bogdan Achimescu – Wydział Intermediów
achimescu.info
    
Artur Grabowski – Wydział Intermediów
arti.asp.krakow.pl

Mariusz Front – Wydział Intermdiów
front.asp.krakow.pl

Kinga Nowak – Wydział Malarstwa
kinganowak.com

                   
Janusz Krupiński - Międzywydziałowa Katedra Historii i Teorii Sztuki
krupinski.asp.krakow.pl

Magdalena Jurkowska Wydział Architektury Wnętrz
magdalena-jurkowska.pl                  

 

Paweł Orłowski - Wydział Form Przemysłowych
pawelorlowski.com

Piotr Twardowski – Wydział Rzeźby    
piotrtwardowski.com    

Artur Tajber - Wydział Intermediów
tajber.asp.krakow.pl
    
Krzysztof Tomalski – Wydział Grafiki
tomalski-portfolio.asp.krakow.pl
    
Rafał Ziembiński - Wydział Architektury Wnętrz    
ziembinski.asp.krakow.pl

 

 

Projekty

 

Platforma Uczelni Plastycznych

pup.asp.krakow.pl

 

Strona Akademii dla kandydatów na studia

studiuj.asp.krakow.pl

 

Woof Woof Arf Arf czasopismo/magazyn

woofarf.com

 

Projekt Wymiary Wolności, Pierwsza Pracownia Interdyscyplinarna

wymiarywolnosci.com

 

Konferencja Wydział Form Przemysłowych 23-24 październik 2014

conference.asp.krakow.pl

 

Katalog dokumentacji konserwatorskiej

kdoc.asp.krakow.pl

 

Festiwal organizowany przez samorząd studentów

kulturalia.art.pl 

 

Projekt MAGNET MORPH, Magdalena Jurkowska

magnetmorph.com

 

Neon street art "oswajanie" Stary browar 2009

paf.asp.krakow.pl 

achimescu.info


Wpisany przez Grzegorz Midura 29.10.2008r. Ostatnia zmiana 31.01.2018r. przez Joanna Firek.

Strona internetowa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie stosuje pliki cookies tzw. ciasteczka, są one konieczne do prawidłowego jej działania.
Kliknij zgadzam się, aby niniejsza informacja się nie pojawiała.

Copyright 2011 Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć