Zawód: Projektant ubioru

FE Wiedza_Edukacja_Rozwoj_rgb-1

29 grudnia 2016 roku została podpisana umowa z NCBR na realizację projektu "Zawód: Projektant ubioru. Realizacja programu kształcenia dostosowanego do potrzeb rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa" dofinansowanego w ramach realizacji Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Celem głównym projektu jest nabycie i podniesienie przez 37 studentów studiów stacjonarnych (rocznik rozpoczynający stud.2017/2018) Wydziału Architektury Wnętrz  Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie kompetencji nawiązujących do potrzeb rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa poprzez włączenie pracodawców w dostosowanie i realizację programu kształcenia Architektura Wnętrz w okresie od 1 lutego 2017 r. do 28 lutego 2021 r. Cel ten zostanie zrealizowany m.in. poprzez włączenie pracodawców proces przygotowania i realizacji programu dydaktycznego. W ramach projektu zrealizowane zostaną zadania: współpraca z przedstawicielami pracodawców w postaci zorganizowanych paneli ekspertów której efektem będzie utworzenie programu kształcenia nowej Specjalności projektowania ubioru, realizację zajęć dydaktycznych we współpracy z przedstawicielami pracodawców, stworzenie bazy materiałów dydaktycznych (m.in. autorski podręcznik). Potrzeby do których odnosi się projekt zostały zdiagnozowane na podstawie raportu zleconego ekspertom zewnętrznym przez projektodawcę. Rezultaty projektu to: 37 studentów st. stacjonarnych I i II st. którzy ukończyli studia na zmodyfikowanym kierunku i podnieśli kompetencje odpowiadające potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa; utworzenie programu nowej specjalności Projektowanie ubioru odpowiadającej potrzebom gospodarki i społeczeństwa, zmodyfikowanie programu kształcenia poprzez utworzenie pracowni (II st) oraz przedmiotu (I st) z zakresu projektowania ubioru.

Termin realizacji: 01.02.2017-28.02.2021 r.

Wartość projektu: 510 110,63 zł.

Przyznane dofinansowanie: 494 806,63 zł.

Wpisany przez Monika Żarnowska 07.03.2017r. Ostatnia zmiana 08.03.2017r.