UWAGA DOKTORANCI -stypendia

Warunkiem przyjęcia przez Sekretariat wniosku o przyznanie świadczeń pomocy materialnej oraz wniosku o stypendium doktoranckie jest uprzednie jego uzupełnienie i wydrukowanie z systemu Akademus.

Wydrukowany wniosek wraz ze wszystkimi załącznikami i wymaganymi podpisami należy złożyć w Sekretariacie środowiskowych studiów doktoranckich w odpowiednich terminach.

Wniosek o stypendium doktoranckie do dnia 5 października, wniosek o świadczenie pomocy materialnej do 15 października.

Termin złożenia wniosku to termin przyjęcia wniosku w wersji papierowej przez Sekretariat.

Logowanie do systemu Akademus

Doktoranci I roku środowiskowych studiów doktoranckich są proszeni o założenie kont w systemie Akademus: akademus.asp.krakow.pl

Proszę o postępowanie zgodnie z instrukcją tam zawartą.

Elektroniczna legitymacja doktoranta

Opłata za duplikat legitymacji elektronicznej wynosi 25,50 zł przy zniszczeniu i zmianie danych w legitymacji opłata wynosi 17,00 zł. Opłatę należy wnieść na indywidualny numer konta przypisany doktorantowi w systemie informatycznym uczelni lub w Kasie ASP (codziennie od 11.00-13.00). Potwierdzenie wpłaty należy przedłożyć w Sekretariacie Środowiskowych Studiów Doktoranckich przy odbiorze dokumentu.

Wniosek o wydanie duplikatu elektronicznej legitymacji doktoranckiej

Ubezpieczenie zdrowotne doktorantów

Sprawy związane z obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym reguluje Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r., Nr 164, poz. 1027 z późn. zm.) zwana dalej ustawą.

Doktoranci którzy ukończyli 26 rok życia i nie pracują oraz nie posiadają żadnego innego tytułu do ubezpieczenia zdrowotnego, mogą zostać zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego przez uczelnię na ich pisemny wniosek. W sytuacji gdy doktorant nie ukończył 26 lat, powinien być zgłoszony do ubezpieczenia zdrowotnego jako członek rodziny przez jednego z pracujących: rodziców,  opiekunów lub małżonka.

Doktoranci mogą ubezpieczać współmałżonka (jeśli nie posiada ubezpieczenia) i dzieci pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym.
Uczestnik studiów doktoranckich zgłoszony do ubezpieczenia zdrowotnego przez uczelnię zobowiązany jest do powiadomienia uczelni na piśmie o powstaniu innego tytułu do obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego w ciągu 7 dni od daty jego powstania, w celu wyrejestrowania danego doktoranta z ubezpieczenia zdrowotnego wraz ze zgłoszonymi przez niego członkami rodziny. Ponadto doktoranci zobowiązani są do informowania uczelni o wszelkich zmianach dotyczących nazwiska i adresu.

Zgodnie z art. 73 pkt. 4 ustawy, obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego powstaje z dniem przyjęcia na studia doktoranckie i złożenia oświadczenia o niepodleganiu obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu, a wygasa z dniem ukończenia studiów doktoranckich albo skreślenia z listy uczestników studiów doktoranckich.

Zgłoszenie do ubezpieczenie zdrowotnego

Wpisany przez Monika Żarnowska 14.01.2016r. Ostatnia zmiana 05.07.2017r.