Wydział Grafiki

Dziekan: dr hab. Tomasz Daniec, prof. ASP
Prodziekan: dr hab. Robert Sowa


Sekretariat:

Anna Dębska
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Małgorzata Wierzba (studia niestacjonarne)
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


ul. Humberta 3
31-121 Kraków
tel. 12 632 13 31, 12 632 48 96,
sekretariat wew. 14

 

Strona wydziału grafiki dostępna jest pod adresem: www.grafika.asp.krakow.pl

Tradycją krakowskiego Wydziału Grafiki jest charakterystyczne dla polskich uczelni plastycznych łączenie - na kanwie wymagań artystycznych i przekonania o jedności sztuki - grafiki artystycznej i projektowania graficznego we wspólny program dydaktyczny.


Podkreślamy rolę i wagę uniwersalnego kształcenia podstawowego, z jego kreacyjnymi, etycznymi i społecznymi wartościami, otwartymi na wyzwania współczesności. Układ programu zapewnia studentowi - po przejściu etapu kształcenia podstawowego i propedeutycznego - swobodę w wyborze specjalności, pracowni, przedmiotów, a także czasu jaki zamierza na nie przeznaczyć. Taka wolność w komponowaniu własnej drogi studiów, wyrażająca się odpowiedzialnym dokonywaniem wyborów, jest naszym zdaniem niezbędnym elementem edukacji artystycznej. 

Pedagodzy i absolwenci Wydziału stworzyli nadzwyczaj silne środowisko w Krakowie, który stał się wiodącym ośrodkiem grafiki artystycznej w kraju i na świecie. Inicjatorami jednej z najbardziej znanych wystaw: Międzynarodowego Biennale Grafiki w Krakowie /obecnie Triennale/, byli profesorowie Wydziału, w tym wieloletni, niezwykle zasłużony imprezie, jej realizator prof. Witold Skulicz.


Wyrazem troski Wydziału o udany start artystyczny najmłodszych jego absolwentów jest organizowany Konkurs Grafiki Roku ze środków MKiS, umożliwiający kontynuację korzystania  z pracowni ASP przy braku własnych warsztatów.


Wydział jest szeroko znany poza granicami kraju, gdzie jego absolwenci zdobywają powszechne uznanie i to w wielu różnych dziedzinach grafiki, jak np. Czesław Słania - jeden z najwybitniejszych rytowników europejskich, Roman Cieślewicz - nieżyjący już wybitny projektant, oraz cała plejada niezwykle uzdolnionych grafików zamieszkałych w kraju, a zdobywających laury na międzynarodowych konkursach i wystawach.


 
Struktura wydziału

 

Katedra Filmu Animowanego, Fotografii i Mediów Cyfrowych

Pracownia Fotografii I

Pracownia Fotografii II

Pracownia Fotografii III

Pracownia Obrazowania Cyfrowego

Pracownia Filmu Animowanego

Katedra Rysunku i Malarstwa

Pracownia Malarstwa I

Pracownia Malarstwa II

Pracownia Rysunku I

Pracownia Rysunku II

Pracownia Rysunku III

Pracownia Malarstwa dla I roku
Pracownia Rysunku dla I roku

Katedra Grafiki Warsztatowej
Kierownik
Pracownia Drzeworytu
Pracownia Litografii
Pracownia Miedziorytu
Pracownia Serigrafii
Pracownia Wklęsłodruku

Katedra Grafiki Projektowej

Pracownia Form Reklamowych
Pracownia Projektowania Książki
Pracownia Liternictwa
Pracownia Projektowania Plakatu

Pracownia Projektowania Wstępnego

 

Katedra Teorii GrafikiWpisany przez ASP Kraków 14.02.2008r. Ostatnia zmiana 22.09.2017r. przez Monika Żarnowska.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć