Wydział Intermediów

Dziekan: prof. Artur Tajber
Prodziekan: dr Mariusz Front

 

Sekretariat:
mgr Katarzyna Soja-Blumhoff
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 38/3
31-111 Kraków
tel.: [+48 12] 422 64 22
e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

www.imedia.asp.krakow.pl

 

 

Pierwsi studenci rozpoczęli naukę na Wydziale Intermediów w październiku 2012 roku. Powołanie nowej jednostki zbiegło się z zakończeniem pięcioletniego cyklu kształcenia na dwustopniowych studiach Katedry Intermediów. Od 2007 roku, kiedy na Wydziale Rzeźby z inicjatywy profesorów Antoniego Porczaka i Artura Tajbera powstała nowa katedra, dyplomy licencjackie i magisterskie otrzymało 28 absolwentów. Przez te lata kadra i studenci swoją pracą doprowadzili do powstania nowoczesnej platformy kształcenia łączącej umiejętności zawodowe i kompetencje artystyczne. 
Przyczyniła się do tego aktywność wykraczająca poza ramy przewidziane w programie studiów. Katedra organizowała konferencje naukowe, wyjazdy do ważnych ośrodków zaangażowanych w tworzenie i popularyzację sztuki nowych mediów, wykłady i zajęcia z artystami. Kadra naukowa i studenci uczestniczyli w międzynarodowych projektach i warsztatach artystycznych. Dokonania studentów znajdują uznanie na festiwalach, przeglądach i wystawach.
Kończymy jeden z ważniejszych etapów w naszej działalności akademickiej - przez ostatnie pięć lat tworzyliśmy nie tylko kolejną jednostkę wydziałową, ale też miejsce gdzie wspólnie pracowaliśmy, zbieraliśmy doświadczenia i tworzyli metody jak w dobry sposób łączyć dydaktykę ze sztuką. Czas ten przyniósł wymierny profit wszystkim  stronom uczestniczącym w procesie kształcenia. Teraz rozpoczynamy kolejny poziom w twórczym wyzwaniu, jakim jest dla nas uczestniczenie w tworzeniu nowego Wydziału Intermediów.

 

 


 

 

Struktura Wydziału

 

Katedra Metod Sztuki

Pracownia Transmediów

Pracownia Animacji

Pracownia Rysunku

Rejestracja i przetwarzanie


Katedra Obszarów Sztuki

Pracownia Audiosfery

Pracownia Archisfery

Warsztat komputer/wideo


Katedra Zjawisk Sztuki

Pracownia Sztuki Performance

Pracownia Interakcji Medialnych

Galeria dydaktyczna/wystawiennictwo


Zakład Teori Sztuki Mediów
Wpisany przez ASP Kraków 25.09.2012r. Ostatnia zmiana 13.12.2016r. przez Monika Żarnowska.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć