Swiss-European Mobility Programme

Szwajcaria


Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie współpracuje w ramach programu Swiss-European Mobility Programme z następującymi uczelniami:

1. Zürcher Hochschule der Künste, Zurich

2. BFH Bern University of Appled Sciences, Bern

 

Zasady programu Swiss-European Mobility Programme opierają się na zasadach obowiązujących w programie Erasmus+. Współpraca między uczelniami opiera się na umowie dwustronnej, a stypendia dla studentów wyjeżdżających funduje i wypłaca strona szwajcarska.

 

Stypendium dla studentów w roku akademickim 2017/18 wynosi 420,00 CHF / miesiąc.

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu Swiss-European Mobility Programme można znaleźć na stronie internetowej instytucji szwajcarskiej realizującej ten program: https://www.movetia.ch/en/programmes-and-partnerships/higher-education/swiss-european-mobility-programme-semp-erasmus/

 

Studenci ASP w Krakowie aplikują na wyjazd na studia składając komplet wymaganych dokumentów do dnia 26.03.2019 w Biurze Współpracy z Zagranicą:

  1. Kompletny i prawidłowo wypełniony formularz wniosku o wyjazd wraz z podpisem Dziekana. Wniosek do pobrania
  2. Zaświadczenie lub certyfikat znajomości języka obcego (kraju instytucji partnerskiej lub języka angielskiego, o ile instytucja partnerska dopuszcza taką możliwość) na poziomie co najmniej średnim, tj. B1/B2. Dokument powinien zawierać wyraźne stwierdzenie, że znajomość języka obcego przez studenta jest wystarczająca do podjęcia studiów za granicą.
  3. Portfolio zawierające ok. 10 prac (fotografie prac, kopie projektów, kopie dokumentacji prac - w zależności od specyfiki Wydziału i kierunku).
  4. CV oraz list motywacyjny.

 

Zasady wyjazdów studentów na studia w ramach programu Swiss-European Mobility Programme dostępne na www.Wpisany przez Monika Żarnowska 09.03.2017r. Ostatnia zmiana 18.03.2019r. przez Stanisław Stanuch.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć