Miejsce, materiał, ręka – warsztaty rękodzieła w Bardejovie

Czasopismo „Autoportret” zaprasza na dwudniowe polsko-słowackie warsztaty pracy z materiałami, towarzyszące wydaniu nowego numeru czasopisma poświęconego regionalizmom.

 

W warsztatach pracy z drewnem, gliną i wełną kryje się nie tylko sekret konkretnego rzemiosła, lecz przede wszystkim ogólna umiejętność doświadczania/odczuwania charakteru materiałów, wynikających z nich technik wytwórczych, a wreszcie wykorzystania własnych rąk jako podstawowych narzędzi w procesie materializacji ludzkich idei.

 

Czerpiąc z bogactwa kulturowego regionu, w tym wypadku polsko-słowackiego pogranicza, jego aspektu tradycyjnego, jak i tego, który tworzymy dzisiaj, oraz dzięki uzmysłowieniu sobie naszych zdolności, ograniczeń i próbom ich przekraczania jesteśmy w stanie odnaleźć oryginalne sposoby, by sprostać wyzwaniom współczesności.

 

Wspólne działania są w zamierzeniu nierozerwalnie złączone z potrzebami miejsca, czasu, zespołową kreatywnością oraz indywidualnymi koncepcjami i predyspozycjami każdego z uczestników warsztatów.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zasadnicza praca z materiałem zacznie się w sobotę 8 lipca, natomiast przyjazd uczestników warsztatów został zaplanowany na piątek 7 lipca.

Warsztaty: 7-9 lipca

Miejsce: BAŠTA - kultúrno-komunitné centrum
Organizator: autoportretMalopolski Instytut Kultury
Współorganizator Different - Občianske združenie

Rekrutacja: rozpocznie się w środę 28 czerwca o godzinie 10.00 i będzie trwała do 3 lipca do godziny 19.

Formularz rekrutacyjny: http://autoportret.pl/warsztaty-rekrutacja/

Liczba miejsc ograniczona, o zakwalifikowaniu uczestników decyduje organizator.

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY 
Uczestnicy natomiast we własnym zakresie finansują noclegi i wyżywienie oraz przejazd do Bardejova, i ewentualne ubezpieczenie.

Organizator zarezerwował miejsca noclegowe w pensjonacie Hradby, oddalonym o 5 min spacerem przez stare miasto od miejsca warsztatów. Cena 16 euro/doba. 

Istnieje również możliwość wykupienia wyżywienia w pobliskiej restauracji. Koszt około 8 euro/dobę.

Wszelkie osoby zainteresowane zorganizowanym noclegiem i wyżywieniem, bądź mające pytania odnośnie dojazdu czy organizacji - proszone są o kontakt mailowy:
regionalizm_warsztaty@mik.krakow.pl 

Więcej szczegółów na temat prowadzących warsztaty i pracy z materiałem już wkrótce.

Dofinansowano ze środków International Visegrad Fund

 

Więcej na

 

fbWpisany przez Monika Żarnowska 24.06.2017r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć