Jak jest?

Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5, Lublin) organizuje konkurs dla młodych artystów na prace, które będą prezentowane na wystawie "Jak jest?". Nabór potrwa do 31 października 2017, do godz. 24.00.

Galeria Labirynt zaprasza studentki i studentów, absolwentki i absolwentów (do 27 r.ż.) wyższych uczelni artystycznych (akademie sztuk pięknych i uniwersytety) do udziału w wystawie "Jak jest?", której otwarcie odbędzie się 24 listopada 2017 w Galerii Labirynt.

Zgłaszać można prace wideo powstałe w latach 2016-2017, odnoszące się do aktualnej rzeczywistości. Jesteśmy ciekawi, jaką postawę wobec otaczającego świata, z całym jego ciężarem i lekkością, siłą i potencjałem oraz zagrożeniami lub nadzieją na przyszłość, w Polsce i na świecie przyjmują młodzi artyści i młode artystki. Sztuka krytyczna, kontestująca i zaangażowana, czy też ostentacyjny zwrot w sferę prywatności? Istotne jest dla nas zaprezentowanie szerokiego spektrum zjawisk artystycznych, będącego odzwierciedleniem stanu umysłu debiutujących twórców oraz ich odpowiedzią na to, co dzieje się „tu i teraz”.

Warunkiem uczestnictwa w wystawie jest wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie www.labirynt.com (plik opisany wg schematu: nazwisko_imię_formularz) oraz gotowej pracy (nazwisko_imię_film), ewentualnie dodatkowo można przesłać portfolio (nazwisko_imię_portfolio). Przyjmowane będą jedynie prace wideo nie dłuższe niż 5 minut. Lista osób biorących udział w wystawie zostanie ogłoszona do 13 listopada 2017 na stronie internetowej Galerii Labirynt.

Nagroda główna: 10 000 zł, pula wyróżnień: 5000 zł.

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej na www.

jak jest

Wpisany przez Monika Żarnowska 12.10.2017r. Ostatnia zmiana 12.10.2017r.