Nowy obraz / Nowe spojrzenie

Zachęcamy do udziału w siódmej edycji konkursu o Nagrodę Artystyczną Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie. Nagroda Artystyczna przyznawana jest od 2012 roku przez Wydział Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ma ona służyć ożywieniu zainteresowania malarstwem jako kierunkiem studiów i być wsparciem dla najlepszych studentów i absolwentów tego kierunku.

Konkurs jest adresowany tylko do studentów i absolwentów kierunku malarstwo państwowych uczelni artystycznych w Polsce, które łączy tradycja i status prawny.

Nagroda Artystyczna Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie wynosi 10 000 złotych. Jury konkursu przyznaje też wyróżnienia honorowe w postaci udziału w wystawie konkursowej i nagród rzeczowych dla wszystkich osób nominowanych do Nagrody Artystycznej. W tym roku wystawa konkursowa odbędzie się w Galerii Słodownia w Poznaniu oraz w Galerii BWA w Pile.

Kalendarz siódmej edycji konkursu

• Ogłoszenie konkursu – 30 października 2017
  • Przyjmowanie zgłoszeń – do 2 marca 2018 - Ogłoszenie listy nominowanych do Nagrody Artystycznej UAP – 16 marca 2018
  • Termin dostarczenia obrazów na wystawę konkursową – do 30 marca 2018 - Zebranie komisji konkursowej w Galerii Słodownia – 5 kwietnia 2018, godz.10.00
  • Ogłoszenie nazwiska laureata Nagrody Artystycznej UAP – 6 kwietnia 2018
  • Otwarcie wystawy konkursowej i wręczenie nagród w Galerii Słodownia w Poznaniu – 6 kwietnia 2018, godz.18.00
  • Zakończenie wystawy w Galerii Słodownia w Poznaniu – 20 kwietnia 2018
  • Otwarcie wystawy konkursowej w Galerii BWA w Pile – 11 maja 2018, godz.18.00
  • Zakończenie wystawy – 19 maja 2018
  • Termin zwrotu obrazów – do 9 czerwca 2018

Komisja konkursowa w siódmej edycji konkursu

• dr hab. Wojciech Gorączniak
  • Katarzyna Gumna (ABC Gallery)
  • dr Tomasz Kalitko
  • prof. Wojciech Leder
  • mgr Marcin Lorenc (sekretarz komisji konkursowej)
  • prof. Janusz Marciniak
  • dr Joanna Marcinkowska (przewodnicząca komisji konkursowej)
  • Tadeusz Ogrodnik (Galeria BWA w Pile)
  • Cristiano Piccinini (APA-Polska)
  • prof. Marek Przybył
  • dr Sonia Rammer
  • dr hab. Paweł Susid

Plakat Nowe_spojzenie

Wpisany przez Monika Żarnowska 08.11.2017r. Ostatnia zmiana 08.11.2017r.