Nówka sztuka

Artysto, designerze, grafiku!

Z nieukrywaną radością informujemy, że ruszył nabór uczestników na pierwszą edycję targów młodych Artystów i Designerów "Nówka Sztuka" w ramach projektu Urzędu Miasta Krakowa Sztuka do rzeczy – design w Krakowie.

Inicjatorami projektu są przedstawiciele krakowskich uczelni artystycznych i kreatywnych inicjatyw twórczych Fundacji Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Forum Designu, Galerii Bunkier Sztuki, SAPU oraz Dydo Poster Gallery.

1.12-2.12.2018 r. - Targi plakatu, grafiki, fotografii, rzeźby, malarstwa i sztuki użytkowej / Forum Designu dawny Hotel Cracovia / Bunkier Sztuki

NÓWKA SZTUKA to wydarzenie programowo skierowane do twórców, koneserów sztuki i designu, miłośników oryginalnych dzieł i poszukiwaczy nowych talentów stawia sobie za cel ułatwienie artystom nawiązania kontaktów oraz współpracy z odbiorcami ich twórczości. W dniach od 1 do 2 grudnia odwiedzający Hotel Cracovia oraz Bunkier Sztuki, będą mieli wyjątkową okazję aby spotkać autorów, porozmawiać z nimi oraz zakupić na miejscu ich oryginalne prace.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy mogliby być zainteresowani nawiązaniem współpracy z młodymi artystami i projektantami grafiki, w tym wydawców, architektów, przedstawicieli biznesu, oraz branż kreatywnych.

W trakcie trwania targów Organizatorzy przyjrzą się twórczości zakwalifikowanych uczestników i wyłonią wśród nich najciekawszą postać. Zwycięzca otrzyma Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa w wysokości 10.000 zł !!!

Dla uczestników/wystawców targów:
Termin zgłaszania propozycji do 15.11.2018 r.
Czas trwania wydarzenia: 1-2.12.2018 r., godz. 11.00-19.00
Miejsce: Dawny hotel CRACOVIA, Bunkier Sztuki
Formularz zgłoszeniowy: www.nowkasztuka.com

Dlaczego?
Co roku w Krakowie pojawia się rzesza absolwentów uczelni artystycznych i projektowych. Ich talent to potencjał naszego miasta, nie tylko w sferze kultury. Z jednej strony chcemy stworzyć artystom możliwość debiutu i skonfrontowania swojego dorobku z odbiorcami spoza ich własnego środowiska, szkoły, galerii i branżowych mediów społecznościowych. Z drugiej, Nówka Sztuka to okazja aby mieszkańcy miasta mieli możliwość zakupić prace wprost od twórców, bez pośredników.

Gdzie?
Główna część dwudniowych Targów odbędzie się w byłym hotelu Cracovia. Jest to ikona krakowskiego modernizmu, przyszłe muzeum designu, a obecnie miejsce Forum Designu oraz Galerii Plakatu Dydo, naszych partnerów.
Dodatkowo zapraszamy w tym samym terminie do dolnej sali wystawowej Bunkra Sztuki.

Kiedy?
Targi odbędą się w okresie przedświątecznym od 1 do 2 grudnia 2018 r., w godz. od 11.00 do 19.00.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15.11.2018 r.

Zarejestruj się poprzez stronę www.nowkasztuka.com

Organizatorzy:
Fundacja Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego

Forum Designu

Partnerzy:
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Galeria Bunkier Sztuki

Dydo Poster Gallery

Krakowskie Szkoły Artystyczne

Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków

Więcej na

nowka

Wpisany przez Monika Żarnowska 19.10.2018r. Ostatnia zmiana 19.10.2018r.