Nówka sztuka

Artysto, designerze, grafiku!

 

Z nieukrywaną radością informujemy, że ruszył nabór uczestników na pierwszą edycję targów młodych Artystów i Designerów "Nówka Sztuka" w ramach projektu Urzędu Miasta Krakowa Sztuka do rzeczy – design w Krakowie. 


Inicjatorami projektu są przedstawiciele krakowskich uczelni artystycznych i kreatywnych inicjatyw twórczych Fundacji Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Forum Designu, Galerii Bunkier Sztuki, SAPU oraz Dydo Poster Gallery.

 

1.12-2.12.2018 r. - Targi plakatu, grafiki, fotografii, rzeźby, malarstwa i sztuki użytkowej / Forum Designu dawny Hotel Cracovia / Bunkier Sztuki

 

NÓWKA SZTUKA to wydarzenie programowo skierowane do twórców, koneserów sztuki i designu, miłośników oryginalnych dzieł i poszukiwaczy nowych talentów stawia sobie za cel ułatwienie artystom nawiązania kontaktów oraz współpracy z odbiorcami ich twórczości. W dniach od 1 do 2 grudnia odwiedzający Hotel Cracovia oraz Bunkier Sztuki, będą mieli wyjątkową okazję aby spotkać autorów, porozmawiać z nimi oraz zakupić na miejscu ich oryginalne prace.

 

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy mogliby być zainteresowani nawiązaniem współpracy z młodymi artystami i projektantami grafiki, w tym wydawców, architektów, przedstawicieli biznesu, oraz branż kreatywnych.

 

W trakcie trwania targów Organizatorzy przyjrzą się twórczości zakwalifikowanych uczestników i wyłonią wśród nich najciekawszą postać. Zwycięzca otrzyma Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa w wysokości 10.000 zł !!!

 

Dla uczestników/wystawców targów:
Termin zgłaszania propozycji do 15.11.2018 r.
Czas trwania wydarzenia: 1-2.12.2018 r., godz. 11.00-19.00
Miejsce: Dawny hotel CRACOVIA, Bunkier Sztuki
Formularz zgłoszeniowy: www.nowkasztuka.com
Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Dlaczego?
Co roku w Krakowie pojawia się rzesza absolwentów uczelni artystycznych i projektowych. Ich talent to potencjał naszego miasta, nie tylko w sferze kultury. Z jednej strony chcemy stworzyć artystom możliwość debiutu i skonfrontowania swojego dorobku z odbiorcami spoza ich własnego środowiska, szkoły, galerii i branżowych mediów społecznościowych. Z drugiej, Nówka Sztuka to okazja aby mieszkańcy miasta mieli możliwość zakupić prace wprost od twórców, bez pośredników.

 

Gdzie?
Główna część dwudniowych Targów odbędzie się w byłym hotelu Cracovia. Jest to ikona krakowskiego modernizmu, przyszłe muzeum designu, a obecnie miejsce Forum Designu oraz Galerii Plakatu Dydo, naszych partnerów.
Dodatkowo zapraszamy w tym samym terminie do dolnej sali wystawowej Bunkra Sztuki.

 

Kiedy?
Targi odbędą się w okresie przedświątecznym od 1 do 2 grudnia 2018 r., w godz. od 11.00 do 19.00.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 15.11.2018 r. 

 

Zarejestruj się poprzez stronę www.nowkasztuka.com

 

Organizatorzy:
Fundacja Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego

Forum Designu

 

Partnerzy:
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Galeria Bunkier Sztuki

Dydo Poster Gallery

Krakowskie Szkoły Artystyczne

 

Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków

 

Więcej na

fb

 

nowkaWpisany przez Monika Żarnowska 19.10.2018r. Ostatnia zmiana 19.10.2018r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć