Krakers 2019

Galeria Olympia zaprasza studentów i studentki sztuk wizualnych krakowskich uczelni artystycznych, w szczególności studiujących na Akademii Sztuk Pięknych i na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego, do zgłaszania projektów wystawy indywidualnej lub zbiorowej. Najlepszy projekt zostanie pokazany w Galerii w ramach Kraków Art Week KRAKERS 2019.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową do 28 lutego 2019 r. na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zgłaszający się twórcy i twórczynie zostaną zaproszeni do zaprezentowania swoich prac i pomysłów w Galerii Olympia w dogodnym dla nich terminie. Zgłoszone projekty powinny tworzyć estetycznie spójną koncepcję dla zapełnienia całej przestrzeni Galerii. Nie ma ograniczeń formalnych ani tematycznych. Zaproszeni do zgłaszania propozycji są zarówno artyści oraz artystki indywidualne jak i grupy artystyczne.Zgłoszenie do naboru jest bezpłatne. Zwycięzcom Galeria gwarantuje udział w wystawie w ramach programu głównego Kraków Art Week KRAKERS 2019. Wystawa potrwa co najmniej dziesięć dni, a towarzyszyć jej będzie wydanie kolekcjonerskiej kartki pocztowej. Nie jest przewidziane wypłacenie zwycięzcom honorarium pieniężnego. Pomysł na nabór jest odpowiedzią Galerii na motyw przewodni tegorocznej edycji Krakersa: „SKOK”.

Olympia dotychczas znana była z prezentacji artystów mających już na koncie, niezależnie od wieku, określony i udokumentowany dorobek. Teraz chce dokonać „skoku” na debiutantów i debiutantki stawiających pierwsze kroki w artworldzie.Z częścią osób, których prace nie zostaną wybrane na Krakersa, opcjonalnie Galeria pozostanie w kontakcie przy organizacji przyszłych wystaw indywidualnych i zbiorowych.

plakat kakers_2019

Wpisany przez Monika Żarnowska 23.01.2019r.