IV edycja Konkursu NanoArt 10^9 im. Profesora Tadeusza Malińskiego

 

Galeria Roi Doré jest renomowaną paryską galerią, usytuowaną w centrum artystycznej dzielnicy Paryża, Le Marais, w bliskim sąsiedztwie Muzeum Picassa. Miarą jej sukcesu jest zarówno jakość i liczba zorganizowanych wystaw, jak i fakt, że działa ona nieprzerwanie od 2010 roku na trudnym, francuskim rynku sztuki.

 

Affiche

 
Od 2012 r., Galeria Roi Doré organizuje Konkurs NanoArt 10-9 im. Profesora Tadeusza Malińskiego. W związku z sukcesem trzech pierwszych edycji Konkursu (2012, 2015, 2017), Galeria Roi Doré ogłasza czwartą edycję tego wydarzenia.  
Profesor Tadeusz Maliński jest światowej sławy ekspertem z zakresu medycyny, farmakologii i chemii, pionierem w dziedzinie nanomedycyny, dwukrotnie nominowanym do nagrody Nobla w dziedzinie chemii i medycyny. Jego działalność pozostaje jednak mało znana szerszej publiczności. Konkurs NanoArt 10-9 ma na celu propagowanie wiedzy i uhonorowanie innowacyjnej działalności Profesora Malińskiego, dostarczając zarazem artystom nowych źródeł inspiracji. Tym samym, Konkurs wpisuje się w wielowiekową tradycję związków między sztuką a nauką, nadając jej jednocześnie nowy wymiar dzięki odwołaniu do najnowszych technologii.
 
Aby wziąć udział w Konkursie, należy stworzyć dzieło zainspirowane odkryciami Profesora Malińskiego i wypełnić warunki określone przez Organizatora.

 

Wymagania:

 

Aby wziąć udział w Konkursie należy:

Wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej Konkursu zgodnie z podanymi wskazaniami, najpóźniej do 25 maja 2019 r.

Zgłosić jedną pracę inspirowaną działalnością Profesora Malińskiego, która nigdy nie brała udziału w innym Konkursie i nie przekracza określonych regulaminem wymiarów (70 x 90 cm).

Zapoznać się i zaakceptować regulamin Konkursu dostępny na stronie Konkursu pod adresem https://www.art-nano.com/ 

 

 

Nagrody:

 

I Nagroda: nagroda pieniężna w wysokości 1000 $, ufundowana przez Profesora Tadeusza Malińskiego, oraz wystawa indywidualna w Galerii Roi Doré.

II Nagroda: nagroda pieniężna w wysokości 500 $, ufundowana przez Profesora Tadeusza Malińskiego.

III Nagroda: Nagroda rzeczowa ufundowana przez Roi Doré Bijoux.

 

Galeria Roi Doré zastrzega sobie prawo do nieprzyznania jednej lub więcej nagród.

 

Dzieła finalistów zostaną zaprezentowane na wystawie zbiorowej (czerwiec-lipiec 2019), zorganizowanej przez Galerię Roi Doré.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 22 czerwca 2019 r. w Galerii Roi Doré, w obecności Profesora Malińskiego.

UWAGA! Lista finalistów zostanie ogłoszona do 31 maja 2019 r. Artyści, których prace zakwalifikowane zostaną do finału, proszeni będą o dostarczenie do Galerii swoich dzieł na koszt własny najpóźniej do 10 czerwca 2019. 

Dzieła zakwalifikowane do finału i zaprezentowane na wystawie zbiorowej należy po wystawie odebrać na koszt własny we wrześniu 2019, najpóźniej do 30 września 2019 r.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Konkursu pod adresem: https://www.art-nano.com/

Artykuł Andrei Gibson (Ohio University, USA) “Artists celebrate Malinski’s nanomedicine work in Paris exhibit”, poświęconego I edycji konkursu NanoArt 10-9 (2012): http://www.ohio.edu/research/communications/nanoart.cfmWpisany przez Stanisław Stanuch 05.04.2019r. Ostatnia zmiana 05.04.2019r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć