Nothing will be the same again

Zapraszamy na wernisaż wystawy

NOTHING WILL BE THE SAME AGAIN

środa, 15 luty 2017 r., o godz. 19.00

Galeria Wydziału Malarstwa oraz Galeria Promocyjna ASP w Krakowie
pl. Matejki 13, Kraków

Wystawa będzie czynna od 15 lutego 2017 r. do 9 marca 2017 r.

Wystawa poświęcona pamięci Macieja Szymona Cieśli, absolwenta Wydziału Rzeźby oraz Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Tytuł wystawy został zaczerpnięty z tytułu pracy dyplomowej Maćka. Praca dotyczyła sytuacji granicznych – wyjątkowych stanów emocjonalnych.

Sytuacje graniczne dopadają nas nagle, niespodziewanie, w sposób niemożliwy do przewidzenia. Zwykle brakuje nam słów, aby opisać emocje, które nas wtedy ogarniają. To sytuacje, kiedy normy towarzyszące nam w codziennym życiu, tracą na swoim znaczeniu. Stajemy poza regulatorami postępowania. Jeśli świadomie przeżywamy sytuacje graniczne często nasz sposób postrzegania świata ulega przewartościowaniu.  To, co dotąd było oczywiste rozpada się, powodując że nasze przekonania i poglądy diametralnie się zmieniają. W tym obszarze nie ma moralnych standardów, które kierowałyby naszymi działaniami, wyborami czy decyzjami. Zostajemy pozbawieni fundamentów, oparcia i podstaw. Sytuacja graniczna powoduje, że dogłębnie czujemy własne istnienie. Nasze bycie staje się ogromnie dotkliwe, podczas gdy w życiu codziennym nasz byt często jest dla nas niedostrzegalny.

Maciej Szymon Cieśla urodził się 29 czerwca 1989 roku. Studiował na Wydziale Rzeźby oraz Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Józefa Murzyna na Wydziale Rzeźby uzyskał w 2013 roku realizując pracę pt. „Nothing will be the same again”.
W 2016 roku zaangażował się jako projektant komunikacji wizualnej w dziale promocji i designu Światowych Dni Młodzieży. Zmarł 2 lipca 2016 roku, tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży.
3 czerwca 2016 roku na swoim FB napisał: „Od poniedziałku w elitarnym gronie wśród takich gwiazd jak: Anakin Skywalker (Star Wars), Czkawka (Jak wytresować smoka), Barbossa (Piraci z Karaibów), Szalonooki Moody (Harry Potter), Nemo (Gdzie jest Nemo), czy Victoria Modesta... 06.06.2016 (poniedziałek) amputacja prawej nogi". W statusie dał ikonkę „dreszczyk grozy".

Uczestniczki i uczestnicy wystawy:

Bartłomiej Bałut

Więcej na

MaciekCiesla

piktoMaciejCiesla

Zdjęcie wykorzystane w zaproszeniu pochodzi z dokumentacji dyplomu Maćka.

Wpisany przez Monika Żarnowska 15.02.2017r. Ostatnia zmiana 16.02.2017r.