Do Polski

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Do Polski", który odbędzie się w niedzielę, 25 czerwca 2017 r., o godz. 15.00 w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie, ul. Dajwór 18.

 

Wystawa „Do Polski” zrodziła się z wyjątkowego spotkania poematu Abrahama Suckewera z nową publicznością, studentami grafiki i ilustracji z Izraela i Polski. W 2016 roku Instytut Polski w Tel Awiwie zaprosił do udziału w projekcie studentów z Wydziału Komunikacji Wizualnej Akademii Bezalel w Jerozolimie (pod kierownictwem Merav Salomon) oraz studentów z Pracowni Projektowania Książki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (pod kierownictwem dr Doroty Ogonowskiej). Prace studentów izraelskich były prezentowane w Bibliotece Narodowej w Jerozolimie od marca do maja 2017 r.

 

W Muzeum Galicja zostaną zaprezentowane prace studentów polskich i izraelskich w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.

 

Organizatorzy: Instytut Polski w Tel Awiwie, przy współpracy z Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie, Centrum Kultury Jidysz „Bet Sholem Aleichem” w Tel Awiwie, Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Akademią Sztuk i Designu Bezalel w Jerozolimie.

 

Wystawa będzie czynna od 25 czerwca do 30 wrześnie 2017 r.

 

plakat do_polskiWpisany przez Monika Żarnowska 24.06.2017r. Ostatnia zmiana 24.06.2017r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć