Kamil Kuzko

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy malarstwa Kamila Kuzko, który odbędzie się w Galerii Sceny Plastycznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w niedzielę, 2 lipca 2017 r., o godz. 12.00 w Lublinie ( Rynek 8).


Kamil Kuzko_1


Wystawie towarzyszy katalog, w którym Krzysztof Nosal pisze: "Kamil Kuzko wyjechał z Lublina do Krakowa nieomal 10 lat temu — w 2008 roku. Wystawa w Galerii Sceny Plastycznej KUL jest pierwszym pokazem indywidualnym jego malarstwa w rodzinnym mieście — malarstwa sztalugowego, bo z realizacjami ściennymi artysty mamy możliwość obcowania w przestrzeni miasta (np. monumentalny — długi na 60 m i wysoki na 7,5 m — Lubelski lipiec na ulicy Mełgiewskiej). Na wystawie Kamil pokazuje wybór prac specjalnie na nią przygotowanych. Możemy doszukać się w nich śladów przemyśleń nad twórczością Mikołaja Smoczyńskiego — postaci legendarnej, ważnej dla niego w czasach studenckich, niestety obecnie już nieco zapomnianej. Jak mówi: „Smoczyński miał na mnie wpływ bezpośrednio jako osoba, potem jego sztuka, dopiero na końcu teksty”. "

 

Wystawa będzie czynna do końca lipca od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-16.00.Wpisany przez Monika Żarnowska 28.06.2017r. Ostatnia zmiana 28.06.2017r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć