A Tale of Working (Wo)Man

W imieniu Fundacji LASEM zapraszamy na pierwszą w Polsce ekspozycję nowego cyklu malarskiego Marcina Kowalika: "A Tale of Working (Wo)Man". Wernisaż wystawy będzie miał miejsce w Restauracji Zenit na krakowskim Kazimierzu (ul. Miodowa 19, naprzeciwko synagogi Tempel). Wydarzenie zaplanowaliśmy na 6 lipca, godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy.

 

A tale_of_working_woman

 

Marcin Kowalik - doktor sztuki, absolwent Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Uprawia malarstwo oraz twórczość w zakresie instalacji, obiektu i performance. Działa jako organizator, kurator i opiekun artystyczny. Uczestniczył w około 40 wystawach w Polsce i wielu krajach świata. Miał ponad 20 wystaw indywidualnych, m.in. Hamburgu, Lipsku, Düsseldorfie, Berlinie, Dublinie, Knoxville, Warszawie i Krakowie (Muzeum Narodowe). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Krakowa, laureat Nagrody Województwa Małopolskiego „ARS quaerendi”. Jego prace znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowym w Gdańsku, Clifford Chance Collection i licznych małych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Jest Fundatorem stypendium „Wiara w Malarstwo” skierowanego dla uczniów ostatnich klas jego rodzimego Liceum Plastycznego w Zamościu.

 

Prezentowane prace pochodzą z najnowszego cyklu Marcina Kowalika „A tale of the working (wo)man”, prezentowanego po raz pierwszy w Knoxville w Stanach Zjednoczonych. Opowiadają złożoną i wieloaspektową historię człowieka. Dla Kowalika inspiracją stał się analityczny cubism Picassa: realistyczne kontury zostały uproszczone do uogólnienia obrazu, podobnie Kowalik dobierał cechy, które uznał za istotne.

 

 

Więcej na

fb

 Wpisany przez Monika Żarnowska 03.07.2017r.

Strona internetowa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie stosuje pliki cookies tzw. ciasteczka, są one konieczne do prawidłowego jej działania.
Kliknij zgadzam się, aby niniejsza informacja się nie pojawiała.

Copyright 2011 Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć