Wszystko o czym zapomniałem przez trzydzieści lat

Zapraszamy na wernisaż wystawy

 

Bartłomiej Chwilczyński

 

Wszystko o czym zapomniałem przez trzydzieści lat

 

piątek, 13 październik 2017 r., godz. 20.00

 

Kraków, ul. Miodowa 19
Niniejsza wystawa dotyka problematyki wspomnień, pamięci oraz niepamięci, koncentrując się na zagadnieniu zapominania. Próbując uświadomić sobie jak ogromny obszar naszej podświadomości zajmują zapomniane przeżycia, dylematy, twarze ludzi, dochodzę do punktu, w którym okazuję się, że z całą pewnością więcej w życiu zapomniałem niż pamiętam. 

 

Proces zapominania jest naturalną formą higieny naszego umysłu i dotyka niemal każdej płaszczyzny naszego życia. Mniej istotne doświadczenia są spychane do podświadomości, jednak również stanowią one o kształcie naszego charakteru. Czasem zbiegi okoliczności powodują przypominanie sobie elementów wydawać by się mogło całkiem zapomnianych. Daje to efekt "eureka", przy czym nigdy nie mamy pewności, że to co sobie przypomnieliśmy było faktem czy stanowi jedynie projekcje. Umysł ludzki jest niezwykle plastyczną pulpą, do tego lubi płatać figle i robić właściciela w bambuko. Wspomnienia często są zniekształcone, niekompletne, przez co autentyzmu upatruje się w warstwie podświadomości i intuicji. Dochodzę do wniosku, że to o czym zapomniałem stanowi integralną część mojej osoby.

 

Tak zrodził się pomysł wystawy zapomnianych prac z okazji trzydziestych urodzin. Wystawa jest swoistym spacerem po peryferiach moich aktywności twórczych. Prezentacją wszelakich wariactw, które powstawały równolegle do głównego nurtu moich działań. Prezentowany materiał nie był wcześniej publikowany. Duża część ekspozycji została przygotowana specjalnie na ten pokaz. 


Plakat chwilczynskiWpisany przez Monika Żarnowska 11.10.2017r. Ostatnia zmiana 11.10.2017r.

Strona internetowa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie stosuje pliki cookies tzw. ciasteczka, są one konieczne do prawidłowego jej działania.
Kliknij zgadzam się, aby niniejsza informacja się nie pojawiała.

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć