Przemiana

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Przemiana", który odbędzie się w czwartek, 15 lutego 2018 r. o godz. 18.30 w Pałacu Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace absolwentów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

 

Przemiana «stanie się innym niż poprzednio»

 

Przemiana następuje w skutek pewnych wydarzeń lub przemyśleń.

 

Rozgraniczyć można dwa typy przemian – radykalną, skutkującą zamknięciem pewnych etapów, zmianą poglądów i idei, odciskającą piętno w psychice człowieka. Następuje natychmiast, pozostawiając po sobie wyraźną granicę pomiędzy tym co „przed” jak i tym co „po”. Drugim rodzajem przemiany, jest przemiana stopniowa, mająca wpływ na wszystkie podejmowane decyzje. Wspomnienia jak myśli natrętne, kształtują sposób postrzegania. Przemiana dokonuje się metafizycznie i sama w sobie jest niewidzialna dla innych. Jako obserwatorzy możemy dostrzec u innych jedynie jej skutki.

 

przemiana

 

Diana Batruch
Urodzona w Rzymie w 1988 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom magisterski obroniła w 2013 roku pod kierunkiem prof. Adama Wsiołkowskiego. Jest autorką trzech wystaw indywidualnych (2014) „Mój EDENburg” w Pałacu Sztuki w Krakowie, (2014) „Diana Batruch – malarstwo” Galeria ZPAP Okręg Tarnowski, Tarnów oraz (2015) „Światła miasta” Galeria promocyjna CSW Solvay w Krakowie. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą m.in. (2010) zbiorowa wystawa plakatów z okazji 200. Rocznicy Urodzin Fryderyka Chopina w Krakowie, Toronto Missisauga, Hamilton, London (Ontario), Vancouver i Nowym Jorku, (2014) zbiorowa wystawa poplenerowa, Galeria STALOWA, Warszawa, (2014) udział w projekcie „Re:Format”, zbiorowa wystawa „Bezsenność” w Tarnowie, (2015) salon wiosenny ZPAP Okręg Tarnowski „Wiosenne Przesilenie” w BWA Tarnów, (2015) ekspozycja w ramach ArtDecoder zorganizowana przez UBS, siedziba UBS Kraków, (2016) zbiorowa wystawa „7” w Tarnowie, (2016) „Nie – miejsca. Hipernowoczesność” BWA Tarnów, (2017) udział w wystawie prezentowanej w Ministerstwie Szkolnictwa i Nauczania Wyższego w Warszawie, (2017) zbiorowa wystawa ŚLAD, Galeria Konduktorownia, Częstochowa, (2018) „Mały Zimowy Salon Malarstwa Młodych” w Zofia Weiss Gallery w Krakowie. Mieszka i tworzy w Krakowie.

 

Agnieszka Olech
Urodzona w Bielsku-Białej. W 2002 roku ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, uzyskując jednocześnie dyplom RIBA Part II (Royal Institute of British Architects). W 2016 roku ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej. Aneks do dyplomu w pracowni prof. M. Otręby. Za swoje prace artystyczne została kilkukrotnie wyróżniana przez Radę Wydziału Malarstwa ASP jak również w konkursie Call4arts organizowanym przez Fundację 4 Style wspierającą promocję młodych twórców oraz zgłoszona przez uczelnię do Ministerstwa Kultury, jako studentka o wyjątkowych osiągnięciach artystycznych. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych. W swojej twórczości porusza tematy związane z figuracją i pejzażem traktowanymi jako formy abstrakcyjne. Interesują ją zagadnienia śladu i obecności człowieka zarówno w przestrzeni fizycznej, realnej, rzeczywistej, jak i w świadomości innych. Zajmuje się malarstwem, grafiką, fotografią i projektowaniem. Wystawy indywidualne: (2017) „Moje przestrzenie”, Galeria of art, Częstochowa. Wystawy zbiorowe: (2017) „Wspólne pole”, Forum przestrzenie, Kraków, (2017) „Ślad”, Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych Konduktorownia, Częstochowa, (2016) „Ciągle w drodze”, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Kraków, (2016) Muzeum PRL, Kraków, (2015) Galeria „Centrum B”, Kraków, (2015) Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków, (2014) Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Kraków.

 

Filip Kamiński
Urodzony w Grudziądzu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w
Krakowie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dyplom na ASP obroniony w roku 2015 pod kierunkiem prof. Adama Wsiołkowskiego. Zajmuje się malarstwem, fotografią oraz projektowaniem graficznym. Uczestnik wystaw w kraju i za granicą, m.in. w Ostrawie (2010), Tarnowie (2013), Warszawie (2017) oraz Bernie (2017). Uczestnik projektów artystycznych „Topografia wolności” (2016), „Szaleństwa wolności” (2016), „Śląski Kafka” (2016, 2017) oraz „Kafka - przełamywanie granic” (2017). Półfinalista konkursu Adobe Design Achievement Awards (2015). Mieszka i tworzy w Krakowie.

 

Paweł Martynów
Urodzony w 1966 roku w Tarnowie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2014 roku obronił dyplom magisterski pod kierunkiem prof. Adama Wsiołkowskiego. Zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelą, pastelą, rysunkiem, malarstwem ściennym. W latach 1984 i 1994 brał udział w wystawach zbiorowych w Winnipegu, Montrealu, Toronto i Vancouver. (1994) Indywidualna wystawa pt. „Kadry z Polski” w galerii pasaż Tertila w Tarnowie, (1995) wystawa poplenerowa w La Grand Combe Francja. Od roku 1995 do 1999 coroczne wystawy grupowe grupy ”Spotkania” w Tarnowskim Centrum Kultury, (1999) wystawa indywidualna pasaż Tertila w Tarnowie, (2014) wystawa zbiorowa pt. „Obrazy Toskanii” w Galerii Vox Humana w Krynicy Zdrój, (2015) wystawa indywidualna w galerii ZPAP pt. „Nokturn Tarnowski”, (2016) zbiorowa wystawa „7” w Tarnowie, (2017) zbiorowa wystawa ŚLAD, Galeria Konduktorownia, Częstochowa, (2017) wystawa indywidualna z cyklu „Tarnowscy artyści w Galerii Muzealnej” w Tarnowie. Brał udział w wystawach środowiskowych ZPAP w Tarnowie, a w 2015 roku uzyskał wyróżnienie na salonie jesiennym w Tarnowie. Mieszka i tworzy w Tarnowie.

 

Marek Mszyca
Urodzony 2 lipca 1989 roku w Tarnowskich Górach. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Malarstwa i kierunku Malarstwo. Dyplom obroniony w 2015 roku pod kierunkiem prof. Adama Wsiołkowskiego. Aktualnie zajmuje się malarstwem sztalugowym oraz rysunkiem i grafiką. Uczestnik wystaw w kraju i za granicą, m.in. 2017 wystawa zbiorowa pt. „Ślad”, w galerii Konduktorownia w Częstochowie, 2017 wystawa indywidualna pt. „Maski. Poszukiwanie siebie”, w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, 2016 wystawa zbiorowa pt. „7” (malarstwo, rysunek), organizowana przez grupę artystyczną Aspiranci w Tarnowie, 2015 wystawa prac malarskich w ramach projektu Art Panel, z inicjatywy UBS Art Decoder w Krakowie, 2014 wystawa zbiorowa malarstwa pt. “Bezsenność”, w ramach wydarzenia RE:FORMAT organizowanego przez grupę artystyczną Aspiranci w Tarnowie. W 2014 roku udział w dwóch edycjach projektu malarskiego „Obraz w pigułce” dla Szpitala Dziecięcego im. Św. Ludwika w Krakowie, 2012 ekspozycja plakatu na wystawie pt. „W starym kinie” zorganizowanej przez Międzynarodowe Tiennale Grafiki w Krakowie. 2014/15 stypendium rektora dla najlepszych studentów ASP, wyróżnienie plakatu „Stop and think” do wystawy w XII. International Triennial of the Political Poster Show, w Starym Ratuszu Miejskim w Mons, w Belgii. Aktualnie mieszka i tworzy w Częstochowie.

 

Piotr Poręba
Urodzony w Krakowie. Tutaj też ukończył kierunek Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych (2017, dyplom pod kierunkiem dr. hab. Mateusza Otręby), a wcześniej kierunek Grafika użytkowa na Akademii Krakowskiej im. A. Frycza-Modrzewskiego (dyplom 2011). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz fotografią. Brał udział w wystawach w kraju i za granicą, m.in. w „Wystawie Plakatów” w Toronto, Hamilton, Londynie (Ontario), Vancouver i Nowym Jorku (2010), „Kraków w pudełku” w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa (2017), „Ślad”, Konduktorownia Częstochowa (2017) „Wspólne pole”, Kraków, Forum przestrzenie (2017). Mieszka i tworzy w Krakowie.

 

Kamil Pustułka
Urodzony w Wadowicach w 1987 roku. Absolwent ASP w Krakowie. W 2014 roku uzyskał dyplom magisterski na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, akwarelą. Uczestniczył w zbiorowych wystawach w Wadowicach – ,,Wadowickie Środowisko Artystyczne” 2010, 2015, w Tarnowie podczas ,,Dni Miasta Tarnowa” – Zdarzenia 2014, wystawa ,,Bezsenność”, Art-Squat Tarnów ,,7” 2016, w Częstochowie ,,Ślad” RTZSP Konduktorownia. Wystawa indywidualna w Wadowickim Centrum Kultury ,,Powołane do życia” w 2015 roku oraz ,,Bez tytułu” 2.01.2018 roku. Mieszka i tworzy w Wadowicach.

 

Więcej na

fb

przemianaWpisany przez Monika Żarnowska 13.02.2018r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć