Kamil Kuzko - Obraz

Kamil Kuzko plakat

 

Instalacja site-specific Kamila Kuzko zatytułowana "Obraz" jest próbą zmierzenia się z pojęciem obrazu w wymiarze pozamalarskim. Wszak obraz to nie tylko płótno pokryte farbą, ale szereg odmiennych znaczeń zależnych od lokalnych kontekstów. Powstająca w przestrzeni galerii instalacja poddaje się im na bieżąco, wpisując się jednocześnie w dotychczasowe poszukiwania artysty, związane ze wschodnim kręgiem kulturowym i jego liturgiami.

 

Artur Wabik

 

***

 

Galeria „Baszta” to nowe miejsce na mapie sztuki współczesnej w Krakowie. Nietypowa lokalizacja i bryła galerii mają stać się punktem wyjścia do tworzenia niepowtarzalnych instalacji typu site-specific. Większość galerii w Krakowie działa w formule white cube, która zakłada zupełną przeźroczystość przestrzeni wystawienniczej, na rzecz lepszej ekspozycji dzieła. „Baszta” ma odwracać te relacje – trudna przestrzeń może w ciekawy sposób wpływać na kształt i tematykę dzieła.

 

***

 

Kamil Kuzko (ur. w 1981) - malarz, rysownik, twórca murali. Studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie oraz na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Obecnie zatrudniony na stanowisku adiunkta w pracowni rysunku prof. ASP Piotra Korzeniowskiego na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie.

***

 

Kamil Kuzko, „Obraz”
Kurator: Artur Wabik
Wernisaż: 20 lipca (piątek), godz. 20.00
Galeria "Baszta", ul. Papiernicza 2, Kraków
Wstęp wolny

 

 

Więcej na

fb

Kamil Kuzko plakatWpisany przez Monika Żarnowska 19.07.2018r. Ostatnia zmiana 27.07.2018r.

Strona internetowa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie stosuje pliki cookies tzw. ciasteczka, są one konieczne do prawidłowego jej działania.
Kliknij zgadzam się, aby niniejsza informacja się nie pojawiała.

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć