Kamil Kuzko - Obraz

Kamil Kuzko plakat

Instalacja site-specific Kamila Kuzko zatytułowana "Obraz" jest próbą zmierzenia się z pojęciem obrazu w wymiarze pozamalarskim. Wszak obraz to nie tylko płótno pokryte farbą, ale szereg odmiennych znaczeń zależnych od lokalnych kontekstów. Powstająca w przestrzeni galerii instalacja poddaje się im na bieżąco, wpisując się jednocześnie w dotychczasowe poszukiwania artysty, związane ze wschodnim kręgiem kulturowym i jego liturgiami.

Artur Wabik

***

Galeria „Baszta” to nowe miejsce na mapie sztuki współczesnej w Krakowie. Nietypowa lokalizacja i bryła galerii mają stać się punktem wyjścia do tworzenia niepowtarzalnych instalacji typu site-specific. Większość galerii w Krakowie działa w formule white cube, która zakłada zupełną przeźroczystość przestrzeni wystawienniczej, na rzecz lepszej ekspozycji dzieła. „Baszta” ma odwracać te relacje – trudna przestrzeń może w ciekawy sposób wpływać na kształt i tematykę dzieła.

***

Kamil Kuzko (ur. w 1981) - malarz, rysownik, twórca murali. Studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie oraz na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Obecnie zatrudniony na stanowisku adiunkta w pracowni rysunku prof. ASP Piotra Korzeniowskiego na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie.

Kamil Kuzko, „Obraz”
Kurator: Artur Wabik
Wernisaż: 20 lipca (piątek), godz. 20.00
Galeria "Baszta", ul. Papiernicza 2, Kraków

Więcej na

Kamil Kuzko plakat

Wpisany przez Monika Żarnowska 19.07.2018r. Ostatnia zmiana 27.07.2018r.