Plakátok

Od 19 października, w galerii plakatu Dydo Poster Gallery, przy alei Focha 1 (dawny Hotel Cracovia) będzie można oglądać plakaty zarówno polskich, jak i węgierskich plakacistów oraz studentów Budapest Metropolitan University. Wśród prac prezentowanych na ekspozycji znajdą się plakaty artystów, pracujących w krakowskiej ASP: dr Michała Jandury i prof. Władysława Pluty. Prace zgromadzone na wystawie koncentrują się wokół różnorodnych tematów, z przewagą kulturalnych i społecznych oraz stanowią interesujące zestawienie nie tylko w aspekcie międzynarodowym, ale także międzypokoleniowym. Wśród 50 plakatów zaprezentowanych na wystawie znalazły się między innymi plakaty polskich artystów do ich wystaw na Węgrzech, współorganizowanych z Instytutem Polskim, postery teatralne oraz prace studentów budapeszteńskiego uniwersytetu, które powstały podczas warsztatów przygotowanych przez Krzysztofa Duckiego i Agnieszkę Ziemiszewską w Budapeszcie.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 19 października o godzinie 18 w Dydo Poster Gallery przy ulicy Focha 1 (dawny hotel Cracovia).

 

Wystawa potrwa do 31 października.

 

PlakatokWpisany przez Monika Żarnowska 12.10.2018r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć