Miasto i sen

Zapraszamy na wernisaż wystawy zbiorowej

 


MIASTO I SEN


 

z  cyklu "10 x inaczej"

 

który odbędzie się w piątek, 9 listopada 2018 r., o godz. 18.00

 

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie

 

al. Najświętszej Marii Panny 64

 


Artystki biorące udział w wystawie:

Natalia Buchta

Barbara Iwańska

Joanna Kałdan

Agnieszka Wielewska 

Kurator wystawy - prof. Adam Brincken - mówi:

Wystawa MIASTO I SEN to spotkanie z osobną, odmienną, różnorodną, w jakiejś mierze bliską sobie nawzajem sztuką czterech młodych artystek. Jej cechą jest szczególny rodzaj dystansu do świata i ludzi a może bardziej przyglądania mu się z perspektywy czasu, pamięci, odległości i przestrzeni. 
A na dodatek, przy tych wymienionych cechach, atmosferą całości wydaje się być oczekiwanie, obawa, lęk, emocje i zamyślenia. 
Namalowany pejzaż miasta z ludźmi, którzy przechodzą obok siebie zabiegani codziennością. 
Są w obrazach JOANNY KAŁDAN odrębni, może nawet samotni, pozbawieni szansy spotkania, rozmowy, przyjaźni. Dziwnie na jej płótnach zespoleni geometrią, może nawet gorsetem porządku formy, który przecież sami swoim życiem stworzyli. Miasta i ludzie AGNIESZKI WIELEWSKIEJ są na ogół ciepłe nawet wówczas gdy wymyka się pamięci czyjaś postać coraz bardziej zatarta odchodząc w przestrzeń pozamaterialną. Żywi są pojedynczym radosnym spotkaniem. To ty i ja. Nasze z sobą dobre przeżywanie siebie i świata nawzajem. NATALII BUCHTY zwierzęta, rodzina z fotografii, ktoś bliski i erupcja potęgi natury. Jej wielobarwności i ornamentyki kształtów. Zabawność, aż po gorzką groteskę i namiętność. W pamięci ? teraźniejszości ? i z pytaniem ; czy coś z tego zostanie, czy zniknie, poumyka? Sny czy jawa ? BARBARY IWAŃSKIEJ to światy i historie niby prawdziwe, i jak to w sztuce ; pozakrywane, nie wprost. Tu znów ona sama, na ogół swój własny dla siebie model, prowadzi przed naszymi oczami rozległą narrację o ogrodach, zarastaniu, chwilach uniesień i… przemijaniu. Nie ma na tej wystawie ostentacji i feministycznych, tak modnych dziś, rewolucyjnych czy społecznych haseł. Bo o czym innym jest ona. W każdym tu spotkaniu z rysunkiem, monotypią, kolażem, obiektem, kameralnym i wielkoformatowym płótnem, instalacją zostajemy sami i… mamy czas na zastanowienie i kontemplację. 


Więcej na

fb


natalia-buchta-zaslubiny-miasto-i-sen-miejska-galeria-sztuki-czestochowa-2018-10-31

Natalia Buchta, Zaślubiny


barbara-iwanska-wiszary-topielec-zieleni-miasto-i-sen-miejska-galeria-sztuki-czestochowa-2018-10-31

Barbara Iwanska, Wiszary topielec zieleni


joanna-kaldan-miasto-i-sen-miejska-galeria-sztuki-czestochowa-2018-10-31

Joanna Kałdan


agnieszka-wielewska-bez-tytulu-miasto-i-sen-miejska-galeria-sztuki-czestochowa-2018-10-31-576x420

Agnieszka WielewskaWpisany przez Monika Żarnowska 07.11.2018r. Ostatnia zmiana 07.11.2018r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć