Toruńska Grafika

Zapraszamy na wernisaż wystawy

 

 

TORUŃSKA GRAFIKA


  W GALERII HUMBERTA

 

 

który odbędzie się

 

w piątek, 9 listopada 2018 r., o godz. 16.00

 

w Galerii Wydziału Grafiki

 

Kraków, ul. Humberta 3

 

 

Więcej na

fb

 

Wystawa jest prezentacją grafiki - wykładowców, doktorantów i wybranych studentów reprezentujących poszczególne pracownie na specjalności grafika warsztatowa. Całość wpisuje się w program Galerii Zakładu Grafiki UMK, który między innymi obejmuje wystawy wymienne grafik z różnych szkół i ośrodków artystycznych.


Różnorodność warsztatowa wynika nie tylko z rozmaitości technik stosowanych przez zajmujących sie grafiką twórców. W różnych częściach Polski, ośrodki twórczości graficznej wnoszą z sobą coś co je odróżnia. Sam sposób dochodzenia do efektu finalnego jest często inny i zależy od uwarunkowań wynikających z tradycji i przyzwyczajeń warsztatowych, które charakteryzują daną szkołę. Ta wystawa ma pobudzić wyobraźnie, zaktywizować studentów do twórczych poszukiwań i zachęcić do podejmowania nowych wyzwań oraz dać im trochę inne spojrzenie na problemy techniczne i poprzez bezpośrednią możliwość ich przeanalizowania, poszerzyć sposoby kreacji.

 

Zakład Grafiki WSzP UMK w Toruniu
Składa sie z 5 Pracowni: Wypukłodruku, Wklęsłodruku, Litografii, Serigrafii i Grafiki Multimedialnej z nowoczesnym zapleczem warsztatowym i powierzchnią ekspozycyjną. W ramach posiadanej przestrzeni wystawienniczej prowadzona jest Galeria Zakładu Grafiki. Organizowane są indywidualne i zbiorowe wystawy prac studentów, pokazy dyplomowe i wystawy zapraszanych artystów, przeglądy i prezentacje nowych trendów warsztatowych w grafice polskiej z najbardziej wiodących ośrodkach artystycznych w kraju.
Zakład Grafiki przygotowuje również szereg pokazów, warsztatów i imprez edukacyjnych min. warsztaty graficzne dla dzieci i młodzieży „Mali Twórcy”, pokazy druku artystycznego i technik graficznych w ramach kolejnych edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki /w latach 2009 – 2016/, cykl wykładów i warsztatów graficznych „Grafika” – przygotowany dla szkół ponadpodstawowych.

 

Zakład Grafiki prowadzi stronę internetową: http://www.grafika.umk.pl
profil na Facebooku: https://www.facebook.com
oraz kanał na YouTube https://www.youtube.com

 

Wystawa będzie czynna do 28 listopada 2018 r.

 

torunska grafika_plakatWpisany przez Monika Żarnowska 07.11.2018r. Ostatnia zmiana 07.11.2018r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć