Design w Krakowie

"Design w Krakowie" to wystawa prac studentów z Wydziału Architektury Wnętrz i Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Ekspozycja prezentuje dorobek studentów krakowskiej ASP i odbywa się w ramach ogólnokrakowskiego wydarzenia pt. "Sztuka do rzeczy". Jest to autorski projekt Galerii Dystans i Fundacji 4 Style, który ma na celu zaprezentowanie, dotychczasowego dorobku studentów z dwóch wydziałów krakowskiej ASP. Corocznie powstają tu kreatywne projekty – prototypy przedmiotów codziennego użytku, których pomysłowość formy i wykorzystanie materiałów oraz doskonałe wykonanie, pozwalają określić je mianem "designu", a przez ich unikatowość i niecodzienne rozwiązania zasługują na miano dzieł sztuki. Chęć pokazania prac w galerii, która mieści się w Rynku, nie jest bez znaczenia. Celem jest nadanie takiej samej ważności design’owi, jak pozostałym formą wypowiedzi twórczej.

„Dystans, to galeria i instytucja, powstała z ambicji pokazywania, najlepszej aktualnej sztuki polskiej w Krakowie oraz prywatnej potrzeby przybliżenia sztuki wszystkim, którzy jej poszukują. W swoich murach łączy: malarstwo, rzeźbę, grafikę, fotografię i design. Ten ostatni wykorzystuje, jako pomost pomiędzy sztuką a codziennością, wprowadzając ją do naszego życia w sposób bardzo naturalny, budząc w nas potrzebę posiadania jej w każdej formie.”

Na wystawę zapraszają organizatorzy: Galeria Dystans / Fundacja4Style, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (Wydział Form Przemysłowych, Wydział Architektury Wnętrz) oraz Miasto Kraków.

Wystawę można oglądać od 17 listopada do 2 grudnia 2018 r., od wtorku do piątku, w godz. od 13.00-18.00 w Galerii Dystans w Krakowie, ul. Św. Krzyża 14.

Design w_Krakowie_02

Wpisany przez Monika Żarnowska 30.11.2018r. Ostatnia zmiana 30.11.2018r.