Aukcja Fundacji Obraz w Pigułce

Fundacja Obraz w Pigułce zaprasza na wyjątkowy finał najnowszego projektu "Człowiek na Księżycu", który będzie miał miejsce w czwartek, 6 grudnia 2018 r., o godz. 19.00 w krakowskim Magistracie (pl. Wszystkich Świętych 3-4) w Sali Obrad. Spotkanie przyjmie charakter uroczystej aukcji obrazów stworzonych w ramach realizacji cyklu "Człowiek na Księżycu".

 

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

 

W aukcji można uczestniczyć za pośrednictwem platformy internetowej dostępnej pod adresem: https://onebid.pl/pl/aukcje/-/653

 

Fundacja „Obraz w pigułce” od lat zajmuje się malowaniem obrazów dla szpitali dziecięcych, jednak po raz pierwszy przekształca swoją formułę, by nieść realną pomoc najbardziej potrzebującym. To właśnie dlatego podczas ostatniej edycji powstało aż 150 obrazów zainspirowanych plastelinowymi pracami dzieci z Ukrainy, Kazachstanu i Madagaskaru, które w lipcu brały udział w warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy Stowarzyszenia MISEVI Polska. Obrazy, ukończone pod okiem artysty Marcina Kowalika, będzie można wylicytować na wspomnianej aukcji. Dochód z licytacji przekazany zostanie na budowę żłobka w jednym z najbiedniejszych regionów Madagaskaru – Fort Dauphin, gdzie MISEVI Polska prowadzi działania pomocowe.

 

Przez ostatnie miesiące zdumiewająca liczba osób włączyła się do akcji, by namalować obraz na podstawie plastelinowych przedstawień człowieka na Księżycu. Malowali z nami liczni ochotnicy, wśród których znalazło się także wiele znanych osobistości, m.in.: aktorki Weronika Książkiewicz, Zofia Zborowska, aktor Tomasz Ciachorowski a także Ewa Wachowicz, Adam Wsiołkowski.

 

Edycja objęta została Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, który również stworzył swój niepowtarzalny obraz.

 

Katalog aukcyjny dostępny na: https://issuu.com/obrazwpigulce/docs/katalogaukcyjnyinternet

 

Więcej na

fb

pikto aukcjaWpisany przez Monika Żarnowska 30.11.2018r. Ostatnia zmiana 30.11.2018r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć