Wernisaż wystawy "Efemeryczne przestrzenie"

zaproszenie wystawa sucha

 

Galeria Sztuki-Zamek w Suchej Beskidzkiej zaprasza na wernisaż wystawy prac Katarzyny Stryszowskiej-Winiarz pt. "Efemeryczne przestrzenie", który odbędzie się 15.03.19 r. o godz. 17.00. w Galerii Sztuki- Zamek w Suchej Beskidzkiej ul. Zamkowa 1.

 

Na wystawie prezentowane są prace inspirowane krajobrazem Zawoi. Przedstawiony cykl prac malarskich stanowi interpretację różnorodnych zjawisk i struktur występujących w naturze. Wszystkie zabiegi, które zostały zastosowane w obszarze obrazu sprowadzają się do nadania postaci zjawiskom i siłom natury, a tym samym do artystycznych przekształceń krajobrazu.

 

W wielkoformatowych pracach ujęty został problem relacji żywiołów, zmienności materii i zjawisk przyrodniczych o dużej nieregularności i krótkotrwałości występowania. Obrazy zbudowane z drżącej, pulsującej tkanki malarskiej stały się miejscem spotkania dla czterech światów. Struktury o bujnej, intensywnej, gęstej, kontrastowej naturze, ale i o lekkiej i ulotnej z pozoru niematerialnej, zostały połączone, tworząc odrębne byty zamknięte na obszarze płótna. Niektóre bezwładnie spływają, przekraczają i wychodzą poza jego obszar. Swą strukturą sprawiają wrażenie czasowej, umożliwiającej zmianę, ożywionej materii. Są zapisem przeżywanych chwil, śladem pamięci zachowanym w czasie teraźniejszym. Przedstawiony stan jest zatrzymaną w czasie chwilą, migawką życia zdolną do dalszej przemiany.

zaproszenie wystawa sucha133Wpisany przez Stanisław Stanuch 13.03.2019r. Ostatnia zmiana 13.03.2019r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć