Studenci krakowskiej ASP nagrodzeni w konkursie rysunku "Idea – object 2016"

Studenci krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki zostali nagrodzeni w konkursie rysunku "Idea – object 2016", którego organizatorem jest wileńska Akademia Sztuki. Podsumowaniem konkursu była 5. Międzynarodowa Wystawa Algimantas Švėgžda "Idea – object 2016". Chęć uczestnictwa w konkursie wyraziło 76 artystów z czego 47 zostało wybranych i zaproszonych do udziału. Swe prace przesłali artyści z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Holandii, Finlandii i Białorusi.

Matylda Polak - studentka Wydziału Form Przemysłowych - otrzymała nagrodę w wysokości 300 EUR a także możliwość zorganizowania indywidualnej wystawy w jednej z galerii wileńskiej Akademii i 10-dniowy staż w Nida Art Colony.

Matykda Polak ASP w Krakowie Kompozycja geometryczna

Matylda Polak, Kompozycja geometryczna, 2014, ołówek, 100x70 cm.

Matylda Polak ASP w Krakowie Krzesła

Matylda Polak, Krzesła, 2014, ołówek, 100x70 cm.

Matylda Polak ASP w Krakowie  Profil kobiety

Matylda Polak, Profil kobiety, 2015, 12x12 cm.

Wśród nagrodzonych przez Vilnius Academy of Arts studentów z krakowskiej ASP znalezła się także Anna Grochowska, która otrzymała nagrodę w wysokości 100 EUR.

Grochowska ASP w Krakowie 01

Grochowska ASP w Krakowie 02

Grochowska ASP w Krakowie 03

Nagrodę w wysokości 100 EUR otrzymał także Michał Dubanik.

Dubanik ASP w KRakowie 01
Dubanik ASP w KRakowie 02

Dyplomy otrzymali:

• Iryna Zhovtogolova
  • Aneta Misiaszek

Jurorami konkursu byli:

• Assoc. Prof. Gediminas Urbonas (Massachusetts Institute of Technology)
  • Svajonė and Paulius Stanikas (artyści)
  • Assoc. Prof. Rolands Gross (Art Academy of Latvia)
  • Phd. Marcin Zawicki (artysta)
  • Phd. Vidas Poškus (Vilnius Academy of Arts)

Więcej na www.
pikto Matylda Polak ASP w Krakowie

Wpisany przez Monika Żarnowska 09.11.2016r. Ostatnia zmiana 17.11.2016r.