Galeria ASP zaprasza dzieci na wystawę i warsztaty

Galeria Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na bezpłatne oprowadzanie po wystawie "Konstanty Laszczka 1865-1956" połączone z warsztatami rzeźbiarskimi, które odbędą się w niedziele, 11 grudnia 2016 r. w godz. 12.00-13.30. Ogromna różnorodność prezentowanych na wystawie dzieł nie pozwoli się nudzić młodym zwiedzającym. Dzieci będą miały okazję poznać cały wachlarz prac rzeźbiarza z początku wieku: portrety, autoportrety, rzeźby alegoryczne, projekty pomników, szkice rzeźbiarskie, rzeźbę religijną, animizującą, medale, plakiety, a także ceramikę użytkową. Do tego wizerunki malarskie Konstantego Laszczki pędzla przyjaciela artysty Leona Wyczółkowskiego oraz narzędzia rzeźbiarskie. W części warsztatowej uczestnicy nauczą się budować formę rzeźbiarską pracując w glinie. Prosimy o zabranie strojów na zmianę – podczas zajęć, pracując z gliną ubrania mogą ulec uszkodzeniu. Wykorzystane materiały nie są toksyczne i nie zagrażają zdrowiu.

 

Oprowadzanie: Marta Bielecka (historyczka sztuki, przewodnik, współtwórczyni projektu "Dzieciaki Krakowiaki")

 

Warsztaty rzeźbiarskie: Marta Bielecka, Ewa Nitoń 

 

Koordynacja: Karolina Woźniak

 

Uczestnictwo jest bezpłatne, ograniczona ilość miejsc 

 

Zapisy pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  (prosimy podać imię i nazwisko oraz wiek podopiecznego)

 

fb

 

warsztaty laszczka plakat

pikto warsztaty galeria

 Wpisany przez Monika Żarnowska 01.12.2016r. Ostatnia zmiana 12.12.2016r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć