Galeria ASP zaprasza dzieci na wystawę i warsztaty

Galeria Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na bezpłatne oprowadzanie po wystawie "Konstanty Laszczka 1865-1956" połączone z warsztatami rzeźbiarskimi, które odbędą się w niedziele, 11 grudnia 2016 r. w godz. 12.00-13.30. Ogromna różnorodność prezentowanych na wystawie dzieł nie pozwoli się nudzić młodym zwiedzającym. Dzieci będą miały okazję poznać cały wachlarz prac rzeźbiarza z początku wieku: portrety, autoportrety, rzeźby alegoryczne, projekty pomników, szkice rzeźbiarskie, rzeźbę religijną, animizującą, medale, plakiety, a także ceramikę użytkową. Do tego wizerunki malarskie Konstantego Laszczki pędzla przyjaciela artysty Leona Wyczółkowskiego oraz narzędzia rzeźbiarskie. W części warsztatowej uczestnicy nauczą się budować formę rzeźbiarską pracując w glinie. Prosimy o zabranie strojów na zmianę – podczas zajęć, pracując z gliną ubrania mogą ulec uszkodzeniu. Wykorzystane materiały nie są toksyczne i nie zagrażają zdrowiu.

Oprowadzanie: Marta Bielecka (historyczka sztuki, przewodnik, współtwórczyni projektu "Dzieciaki Krakowiaki")

Warsztaty rzeźbiarskie: Marta Bielecka, Ewa Nitoń

Koordynacja: Karolina Woźniak

Uczestnictwo jest bezpłatne, ograniczona ilość miejsc

Zapisy pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  (prosimy podać imię i nazwisko oraz wiek podopiecznego)

warsztaty laszczka plakat

pikto warsztaty galeria

Wpisany przez Monika Żarnowska 01.12.2016r. Ostatnia zmiana 12.12.2016r.