Zapraszamy na finisaż wystawy i promocję monograficznej publikacji "Konstanty Laszczka"

Serdecznie zapraszamy w piątek, 13 stycznia 2017 r. na finisaż wystawy "Konstanty Laszczka", połączony z promocją monograficznej publikacji pt. "Konstany Laszczka" autorstwa Zofii Weiss i Katarzyny Łomnickej. Będzie to ostatnie wydarzenie związane z ogłoszonym przez Senat Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki Rokiem Konstantego Laszczki, profesora Akademii Sztuk Pięknych, rektora Uczelni w latach 1911-1912.

Więcej na

fb

Od 3 listopada 2016 r. na krakowskiej ASP trwa wystawa prac Konstantego Laszczki. Rzeźby, ceramika, studia malarskie i pamiątki osobiste artysty prezentowane są do 13 stycznia 2017 r. w trzech przestrzeniach najstarszego gmachu Akademii, przy placu Jana Matejki 13, w dostojnej Sali Muzeum ASP (na I p.), w Galerii ASP (wejście od ul. Basztowej 18) oraz w Galerii Wydziału Rzeźby (na parterze). Wystawa dostępna jest dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 12.00-18.00. Więcej na www.

21 listopada 2016 r. odbyła się konferencja ph. „Konstanty Laszczka – twórca i pedagog”, która była okazją do zaprezentowania życia i twórczości artysty oraz do dyskusji nad dziełami Konstantego Laszczki. Szczegóły na www.

Dodatkowo w celu lepszego i pełnego przybliżenia twórczości tego wybitnego artysty studenci i doktoranci krakowskiej ASP mogli wziąć udział w ogólnouczelnianym konkursie "Rok Konstantego Laszczki - Współczesna transpozycja dzieła Konstantego Laszczki". Szerzej na www.

pikto Konstanty

Wpisany przez Monika Żarnowska 29.12.2016r. Ostatnia zmiana 16.01.2017r.