"Ziarnista struktura materii - od Demokryta do Smoluchowskiego" - wspólny konkurs krakowskiej ASP i Uniwersytetu Jagiellońskiego

Profesor Stanisław Tabisz Rektor Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Profesor Wojciech Nowak Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają do udziału w konkursie na dzieło artystyczne "Ziarnista struktura materii – od Demokryta do Smoluchowskiego" w zakresie malarstwa, rzeźby i grafiki artystycznej.

Głównym organizatorem konkursu jest Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (Wydział FAIS), a patronują mu Rektorzy obu Uczelni. Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do tworzenia dzieł inspirowanych badaniami w ramach nauk ścisłych, w szczególności pracami Mariana Smoluchowskiego oraz uświetnienie obchodów 100. rocznicy śmierci tego wybitnego naukowca.

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: amatorzy i profesjonaliści. W kategorii amatorzy mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (w tym liceów plastycznych i artystycznych) oraz studenci wyższych uczelni nieplastycznych, natomiast w kategorii profesjonaliści mogą wziąć udział studenci i absolwenci wyższych szkół plastycznych.

Jury przyzna w każdej kategorii następujące nagrody regulaminowe:
1. w kategorii amatorzy:

• jedną nagrodę główną w wysokości 4000 zł ufundowaną przez WFAIS
  • dwie nagrody po 2000 zł ufundowane przez WFAIS
  • dwa wyróżnienia honorowe – wyłonione poprzez głosowanie pracowników, doktorantów i studentów Wydziału FAIS

2. w kategorii profesjonaliści:

jedną nagrodę główną w wysokości 6000 zł ufundowaną przez WFAIS

dwie nagrody po 3000 zł ufundowane przez WFAIS

Jury ma prawo do innego podziału nagród.

Do konkursu można przystąpić indywidualnie bądź w zespołach. Mogą brać w nim udział osoby do 35 roku życia (w dniu ogłoszenia konkursu, tj. 27.12.2016 r., nie ukończyły 35 roku życia).

Regulamin konkursu.

pikto konkurs struktura materii

Wpisany przez Monika Żarnowska 09.01.2017r. Ostatnia zmiana 11.01.2017r.