Zgłoś swój udział w IV edycji Studenckiego Biennale Małej Formy Rzeżbiarskiej

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie jest partnerem rozpoczynającej się IV edycji Studenckiego Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego. Konkurs dedykowany jest pamięci profesora Józefa Kopczyńskiego, wybitnego artysty i cenionego pedagoga dawnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w latach 1955 – 2006 (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu).

Celem konkursu jest kreowanie i wyróżnianie ciekawych postaw artystycznych studentów szkół wyższych. Propagowanie małej formy rzeźbiarskiej, sztuki medalierskiej, nowatorskiej myśli i koncepcji rzeźbiarskiej. Umożliwienie dynamicznego startu i rozwoju kariery artystycznej młodym ludziom. Konfrontacja panujących trendów rzeźbiarskich na różnych uczelniach o profilu artystycznym.

Terminarz konkursu:

• etap 1 (27.III.2017) – termin złożenia drogą elektroniczną kart zgłoszeniowych i dokumentacji fotograficznej zgłaszanych prac (e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , format zdjęć ok. 2400/1600 pixels – A5 300 dpi)
  • etap 2 (3.IV.2017) – weryfikacja nadesłanej dokumentacji prac i dopuszczenie do konkursu (pierwsza selekcja – komisja konkursowa)
  • etap 3 (4.IV.2017) – ogłoszenie listy osób i prac zakwalifikowanych do konkursu
  • etap 4 (24.IV.2017) – ostateczny termin dostarczenia prac dopuszczonych do konkursu (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, (portiernia Bud. B – tel.: 61 852 09 11) ul. 23 Lutego 20, 61-742 Poznań, do godz.: 18.00) – prace opisane: „4 Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej”
  • etap 5 (26.IV.2017) – obrady jury (druga selekcja) – wyłonienie laureatów konkursu
  • etap 6 (19-26.V.2017) – wystawa konkursowa. 19.V.2017 godz.: 18.00 – ogłoszenie wyników oraz przyznanie nagród i wyróżnień

Organizator:

• Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
  • Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP

Partnerzy:

• Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
  • Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
  • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
  • Gmina Mosina
  • Galeria Miejska w Mosinie
  • Garstka Studio.pl odlewnia

Karta zgłoszeniowa

Wszystkie bieżące informacje są publikowane na stronie www.biennale.rzezba.pl

Plakat4SBMFR

pikto4SBMFR

Wpisany przez Monika Żarnowska 03.03.2017r. Ostatnia zmiana 06.03.2017r.