You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Nowy kwartalnik on-line pod patronatem JM Rektora krakowskiej ASP

Grupa MULTImedia tworzy kwartalnik on-line, którego premiera odbędzie się 19 marca 2017 roku. Wydarzenie objęte jest patronatem JM Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, prof. Stanisława Tabisza. Główną ideą przedsięwzięć podejmowanych przez Grupę MULTImedia są działania na rzecz interdyscyplinarności i intermedialności. Każdy numer kwartalnika będzie koncertował się na jednym, wybranym temacie – z założenia nieoczywistym i otwartym na wielość interpretacji, zawsze jednak dotyczącym aktualnych zjawisk, przemian społeczno-kulturowych czy też wyzwań intelektualnych i egzystencjalnych istotnych dla współczesnego człowieka. Pierwotną formą kwartalnika jest publikacja na portalu internetowym, następnie numer będzie archiwizowany w formie publikacji elektronicznej wzbogaconej o dokumentację wydarzeń związanych z tym numerem.

Redaktorem naczelnym kwartalnika jest Mateusz Grymek zaś zastępcami Daria Będkowska i Aleksandra Byrska. Redakcja kwartalnika tworzą: Justyna Arabska, Daria Będkowska, Aleksandra Byrska, Katarzyna Ból, Mateusz Grymek, Karol Król, Angelika Pitoń, Konrad Sierzputowski, Monika Winiarska. Za korektę odpowiada: Aleksandra Byrska, Ilona Klimek. Skład wydawnictwa: Monika Winiarska. Webmaster – Jan Dyba.

Premiera strony internetowej odbędzie się w niedzilę, 19 marca 2017 r., o godz. 20.00 pod adresem: www.grupamultimedia.pl

Oficjalne otwarcie wystaw towarzyszących numerowi odbędzie się 23 marca 2017 r.:
  • godz. 16.30 Galeria Promocyjna ASP w Krakowie (pl.Matejki 13)
  • godz.  17.45 Teatr Nowy w Krakowie (ul. Krakowska 41)

Partnerzy:
  • Teatr Nowy w Krakowie
  • Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie im. Jana Matejki w Krakowie
  • Galeria Promocyjna ASP w Krakowie
  • Interdyscyplinarne Koło Artystyczno-Naukowe IKAN
  • Samorząd Studentów ASP Kraków
  • Samorząd Doktorantów ASP w Krakowie

Autorzy publikujący w pierwszym numerze kwartalnika Grupy MULTImedia zatytułowanym "Uśmierzanie bólu": prof. Zbigniew Bajek, Bartosz Banasik, Izabela Biela, Katarzyna Ból, Aleksandra Byrska, Anna Maria Czaja, Dawid Mateusz, Anna Dwojnych, Konrad Gęca, Mateusz Grymek, Filip Handzel, Aleksandra Idczak, Piotr Jemioło Piotrek Jemioło, Agata Kiedrowicz, dr hab. Małgorzata Kopczyńska, Radim Koros Poustevník Radim, Dawid Kujawa, Laura Makabresku, Samuel Mynarski, Ewelina Lebida, Izabela Liżewska, Tomasz Margol, Monika Mazurek Monika Mazurkówna, Aleksandra Młynarczyk, Paulina Niemczyk, Artur Nowrot, Justyna Olszewska, Izabela Pamuła, Agnieszka Piasecka, Anna Pichura Anna Helena, Angelika Pitoń, Rafał Różewicz, Robert Rybicki Robert Ryba, Amelia Sarnowska, Sylwia Solak, Maciej Sowicki, Natalia Stencel , Anna Maria Szalwa, Beata Szczepaniak, Anna Sztwiertnia, dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP, Magdalena Typiak Mada Typiak, Krzysztof Walencik, Przemysław Wideł Przemek Wideł, Michał Wilk, Anna Włodarska, Karolina Woźniak, Joanna Woźny, prof. Wojciech Zamiara, Aleksandra Zielińska.

Grupa MULTImedia zrzesza studentów, doktorantów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Działalność grupy MULTImedia skupia się na promocji nie tylko uznanych twórców i naukowców, ale stawia sobie za cel pomoc w rozpoczynaniu dorobku twórczego i naukowego osobom, które jeszcze nie funkcjonują w oficjalnym obiegu. Do zadań statutowych grupy należą również organizacja i koordynacja wydarzeń kulturalnych (wystawy, spotkania literackie, konferencje naukowe, projekty społeczno-kulturalne i tym podobne) oraz recenzowanie i promocja istotnych wydarzeń w przestrzeni szeroko pojętej sztuki i inicjatyw artystyczno-naukowych.

Zakres działań: organizacja konferencji, warsztatów, spotkań autorskich, projektów artystycznych i artystyczno-badawczych, wystaw, upowszechnianie działalności młodych twórców, promocja.

Zakres zainteresowań: literatura, filozofia, sztuki wizualne, historia, film, teatr, muzyka.

Fot. na plakacie Tom Margol

Plakat usmierzanie_bolu
piktoKwartalnik

Wpisany przez Monika Żarnowska 11.03.2017r. Ostatnia zmiana 12.03.2017r.