W Galerii Atelier trwa wystawa prof. Stanisława Tabisza "Kartki ze szkicowników"

"Kartki ze szkicowników" to tytuł trwającej w Galerii Atelier wystawy JM Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, prof. Stanisława Tabisza. Galeria Atelier mieści się w centrum krakowskiego Kazimierza tj. na ul. Szerokiej 16 w dawnej Synagodze Poppera. Ekspozycja jest czynna od 6 marca do 8 kwietnia 2017 r., od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-18.30 oraz w soboty w godz. 10.00-13.00.

 

Stanislaw Tabisz_ASP_w_KrakowieFoto Andrzej Niedoba

 

Wystawie towarzyszy katalog, w którym we wstępie Michał Baca pisze: "...Tak bywa, że każdy malarz, czy szerzej powiedzieć: twórca, wybiera dla siebie z otaczającego świata jakąś cząstkę, a i ją nieraz ogranicza. Tymczasem Stanisław Tabisz przeciwnie, poszerza „pola walki” do coraz nowych obszarów zainteresowań, dziedzin i tematów. Pracując głównie w cyklach, stworzył już ok. dziewiętnaście, od  Szkiców teatralnych poprzez cała gamę fantastycznych zwierząt, smoków, chimer, jednorożców,  kobiet, aniołów, świętych, aż po ostatni tajemniczy cykl Aliens - obcy. Świadczy to o tym, że wybranego problemu nie traktuje płytko i powierzchownie, skacząc z kwiatka na kwiatek, ale drąży go i eksploruje, próbując naświetlić z możliwie różnych stron. Niczym naukowiec, nieczuły na świeży wdzięk idei i nie dając się odstraszyć nakładem pracy, bada i analizuje wątek, odsłania jego różne aspekty, roztrząsa i legitymuje z oryginalności, zanim nie rozważy do końca jego znaczeniowej doniosłości i estetycznej wartości..."


Wernisaż wystawy odbył się w sobotę, 11 marca 2017 r. Oficjalnego otwarcia wystawy, w obecności autora - prof. Stanisława Tabisza, dokonali Dyrektor Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży - Ewa Różańska oraz Michał Baca.


Wernisaż Kartki ze szkicowników  Galeria Atelier 11 marca 2017Wernisaz Stanislaw_Tabisz_ASP_w_Krakowie

Foto Andrzej Niedoba

pikto Stanislaw_Tabisz_Kartki_ze_szkicownikówWpisany przez Monika Żarnowska 14.03.2017r. Ostatnia zmiana 14.03.2017r.

Strona internetowa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie stosuje pliki cookies tzw. ciasteczka, są one konieczne do prawidłowego jej działania.
Kliknij zgadzam się, aby niniejsza informacja się nie pojawiała.

Copyright 2011 Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć