Rozpoczęliśmy cykl spotkań z cyklu "Czwartki z High5ive"

W czwartek, 20 kwietnia 2017 r. na Auli Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie odbył się wykład inaugurujący cykl spotkań "Czwartki z High5ive" dedykowanych studentom krakowskiej ASP i szerokiej publiczności. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla, firmę Skanska oraz krakowską ASP.

Czwartki z High5ive 01

Pierwszym prelegentem był Artur Wabik, krakowski artysta, zajmujący się m.in. szeroko rozumianą sztuką ulicy, który wygłosił wykład "Street-art w kontekście urbanistyki i rewitalizacji" w trakcie, którego zaprezentował przykłady dzielnic, które zyskały nową tożsamość dzięki street artowi (Kopenhaga, Wiedeń, Berlin, Londyn, Stambuł) przykłady obiektów, które pod wpływem street artu zmieniły swoje pierwotne funkcje na atrakcje turystyczne (Londyn, Nowy Jork) lokalny biznes wykorzystujący wizerunkowo zastany street art lub stymulujące powstawanie nowego (Londyn, Berlin, Łódź, Kraków) kampanie wizerunkowe miast oparte o street art (Łódź, Berlin) przykłady nieudanych rewitalizacji (Wrocław), kontrowersyjnych implementacji (Kijów, Stavanger, Casa Blanca), czy wręcz gentryfikacji przez street art (Berlin).

Czwartki z High5ive 02

pikto High5

Wpisany przez Monika Żarnowska 20.04.2017r. Ostatnia zmiana 25.04.2017r.