Kolejna prezentacja zbiorów Muzeum ASP za granicą

Po Estonii zbiory Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w formie otwartych, cyfrowych bibliotek zostaną zaprezentowane w przestrzeni miejskiej Litwy.

Koordynatorem projektu jest doktorant krakowskiej ASP, Michał Hyjek, który w następujących słowach wyjaśnia cel przedsięwzięcia: "Projekt polega na utworzeniu cyfrowych punktów dostępu do danych w formie nietypowych ławek, siedzisk w przestrzeni miejskiej podczas odbywających się w trzech miastach festiwali sztuki, wykorzystując zbiory dzieł sztuki z Muzeum ASP w Krakowie oraz szkół artystycznych z miast partnerów. Utworzonym punktom towarzyszyć będą warsztaty w formie startupów dla lokalnych projektantów i dzieci w celu nauki korzystania z digitalizacji dzieł sztuki. Efekty "lokalnych artystycznych startupów" oraz dzieła takich malarzy jak Wyspiański, Malczewski czy Mehoffer będą dostępne całą dobę podczas trwania festiwali w formie instalacji."

Warsztaty na Litwie odbędą się w dniach 28-30 kwietnia 2017 r. Następnie projekt zostanie zaprezentowany na Łotwie. To przekrojowe interdyscyplinarne wydarzenie ma na celu poszerzenie wiedzy o Polskiej sztuce, angażując lokalną społeczność i uczniów szkół artystycznych a w efekcie powstanie długofalowej międzynarodowej platformy wymiany kulturalnej.

Więcej o projekcie na www.

Hyjek Litwa

pikto Hyjek_Litwa

Wpisany przez Monika Żarnowska 21.04.2017r. Ostatnia zmiana 21.04.2017r.