Kolejna prezentacja zbiorów Muzeum ASP za granicą

Po Estonii zbiory Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w formie otwartych, cyfrowych bibliotek zostaną zaprezentowane w przestrzeni miejskiej Litwy.

 

Koordynatorem projektu jest doktorant krakowskiej ASP, Michał Hyjek, który w następujących słowach wyjaśnia cel przedsięwzięcia: "Projekt polega na utworzeniu cyfrowych punktów dostępu do danych w formie nietypowych ławek, siedzisk w przestrzeni miejskiej podczas odbywających się w trzech miastach festiwali sztuki, wykorzystując zbiory dzieł sztuki z Muzeum ASP w Krakowie oraz szkół artystycznych z miast partnerów. Utworzonym punktom towarzyszyć będą warsztaty w formie startupów dla lokalnych projektantów i dzieci w celu nauki korzystania z digitalizacji dzieł sztuki. Efekty "lokalnych artystycznych startupów" oraz dzieła takich malarzy jak Wyspiański, Malczewski czy Mehoffer będą dostępne całą dobę podczas trwania festiwali w formie instalacji."


Warsztaty na Litwie odbędą się w dniach 28-30 kwietnia 2017 r. Następnie projekt zostanie zaprezentowany na Łotwie. To przekrojowe interdyscyplinarne wydarzenie ma na celu poszerzenie wiedzy o Polskiej sztuce, angażując lokalną społeczność i uczniów szkół artystycznych a w efekcie powstanie długofalowej międzynarodowej platformy wymiany kulturalnej.

Więcej o projekcie na www.

 

Hyjek Litwa

 

pikto Hyjek_LitwaWpisany przez Monika Żarnowska 21.04.2017r. Ostatnia zmiana 21.04.2017r.

Strona internetowa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie stosuje pliki cookies tzw. ciasteczka, są one konieczne do prawidłowego jej działania.
Kliknij zgadzam się, aby niniejsza informacja się nie pojawiała.

Copyright 2011 Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć