Zapraszamy na wernisaż wystawy 4. Studenckiego Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego 2017 4. SBMFR 2017

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie jako partner wydarzenia serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy konkursowej - 4. Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego 2017 4. SBMFR 2017 i wręczenie nagród laureatom, które odbędzie się 19 maja 2017 r., o godz. 18.00 w Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Biennale jest czwartą edycją konkursu na małą formę rzeźbiarską im. prof. Józefa Kopczyńskiego. Konkurs dedykowany jest pamięci profesora Józefa Kopczyńskiego, wybitnego artysty i cenionego pedagoga dawnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w latach 1955 – 2006 (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Celem konkursu jest kreowanie i wyróżnianie ciekawych postaw artystycznych studentów szkół wyższych. Propagowanie małej formy rzeźbiarskiej, sztuki medalierskiej, nowatorskiej myśli i koncepcji rzeźbiarskiej.

4 SBMFR

Kuratorzy: Jarosław Bogucki, Igor Mikoda i Dawid Szafrański

Organizator: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu_Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP

Wystawa będzie czynna od 19 do 26 maja 2017 r.

W wystawie konkursowej udział biorą:
Studenci, absolwenci:
Bałos Łukasz, Bąk Daniel Mateusz, Bielak Agnieszka, Bitterman Adriana, Blada Anna Maria, Bojenko Urszula, Ciszewski Marcin, Danielska Urszula, Drewniak Anna, Drozd Paweł, Dwojak Maria, Falkus Monika, Groń Karolina, Grzelewski Rafał, Helbik Paulina, Hupas Sara, Iłenda Wojciech, Jagielski Łukasz, Jamróz Natalia, Jedwabna Michalina, Kaczmarek Klaudia Karolina, Kamieniczna Alicja, Kamińska Jaśmina, Koster Kaja, Kościółek Roland, Kotowicz Daniel, Kowal Katarzyna, Kozak Albert, Krasnodębska Maria, Kudlaszyk Janina, Magalska Natalia, Mańko Magdalena, Miściur Katarzyna, Nowak Marcin, Piątek Katarzyna, Pilch Kaja, Prokop Jakub, Romaniuk Joanna, Rychlik Martyna, Rymarska Marzena, Rzepińska Marta, Sacała Agnieszka, Sarnecka Małgorzata, Shevtsov Andrii, Sobański Daniel, Socha Piotr, Stokowska Paulina, Sucherska Marta, Szymczyk Dawid, Śliwa Olga, Ślusarczyk Klaudia, Tkaczyk Natalia, Urban Elżbieta, Wcisło Katarzyna, Winiarska Dorota Morawiec, Wiśniewska Debora, Wójcik Mateusz, Zbroja Łukasz, Zhovtogolova Iryna, Zieniewicz Irena, Zięba Anna.

Kategoria „licea plastyczne”:
Bryłka Nicole, Janda Sara, Kasa Bartłomiej, Krzysztofik Marianna, Łojek Marta, Martin Iga.

Więcej informacji o konkursie

www.biennale.rzezba.pl

Organizator:

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP

Partnerzy:

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Gmina Mosina
Galeria Miejska w Mosinie

Garstka Studio.pl odlewnia

pikto 4_biennale

Wpisany przez Monika Żarnowska 07.05.2017r. Ostatnia zmiana 23.05.2017r.