Pracownia Filmu Animowanego na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Od 17 do 23 maja 2017 r. w Krakowie trwa Festiwal Muzyki Filmowej. Jest to jeden z najważniejszych festiwali muzyki filmowej na świecie, organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic. Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w ramach podpisanej z Krakowskim Biurem Festiwalowym umowy bierze czynny udział w tym wydarzeniu.

Pierwsza odsłona współpracy krakowskiej ASP z KBF to warsztaty, które odbyły się w Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Wzięło w nich udział 9 studentów z Wydziału Grafiki z Pracowni Filmu Animowanego i grupa 20 międzynarodowych kompozytorów. Młodzi autorzy animacji: Karolina Styczeń, Adam Żądło, Weronika Kuc, Maria Yakimovich, Daria Godyń, Joannna Niedzielczyk, Mateusz Frank, Anna Sztwiertnia oraz Anastazja Nekypila pod okiem kierownika Pracowni dr hab. Roberta Sowy wzięli udział w nagraniach.

ASP w_Krakowie_01

ASP w_Krakowie_02

ASP w_Krakowie_03

ASP w_Krakowie_04

ASP w_Krakowie_05

ASP w_Krakowie_06

pikto lutoslawice

Wpisany przez Monika Żarnowska 16.05.2017r. Ostatnia zmiana 18.05.2017r.