Studentki Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na warsztatach w Garboszycach

W dniach od 28 kwietnia do 7 maja 2017 r. w Graboszycach pod Zatorem odbyły się międzyuczelniane warsztaty plenerowe, w których wzięły udział trzy studentki Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki: Katarzyna Kudyba, Joanna Pietrzyk i Alicja Sawoniuk. Pomysłodawcą i opiekunem merytorycznych warsztatów był prof. Łukasz Konieczko a gospodarzem dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze Elżbieta Mostowik.

 

Do udziału w spotkaniu oprócz studentów WKiRD ASP w Krakowie zaproszono studentów wydziałów sztuki z trzech uczelni: Akademii Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Na zakończenie warsztatów w ROK w Zatorze zorganizowano dyskusję podsumowującą oraz uroczystą kolację. Wydarzenie zaszczycili swą obecnością Dziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie dr hab. Marta Lempart-Geratowska oraz Burmistrz miasta Zatora mgr Mariusz Makuch.

 

W październiku 2017 w Galerii Szklanej ROK w Zatorze zostanie otwarta wystawa poplenerowa prezentująca prace uczestników. Zaplanowano także pokazy w miastach macierzystych uczelni biorących udział w warsztatach tj. Częstochowie, Radomiu i Rzeszowie.

 

Uczestnicy:

Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie

Wydział Sztuki

Instytut Sztuk Pięknych

Katedra Malarstwa

opiekun: dr Adam Rokowski

studenci:

Kacper Karankiewicz

Monika Noga

Jagoda Woźny

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki

Katedra Sztuk Pięknych

Pracownia Malarstwa

opiekunowie:

prof. dr hab. Łukasz Konieczko

mgr Szymon Wojtanowski

studenci:

Katarzyna Kudyba

Joanna Pietrzyk

Alicja Sawoniuk

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Wydział Sztuki

opiekun:

dr Katarzyna Pietrzak

studenci:

Paulina Panuś

Daniel Rogala

Kamil Wasiel

Uniwersytet Rzeszowski

Wydział Sztuki

Zakład Malarstwa

Opiekunowie:

dr hab. Marek Olszyński

mgr Piotr Woroniec

studenci:

Solomia Kokhanovska

Maciej Śliwiak

Sebastian Wawrzusiak

 

Autorką fotografii jest Katarzyna Kudyba, uczestniczka warsztatów, studentka II roku Wydziału KiRDS.

 

ASP_w_Krakowie_01ASP_w_Krakowie_02ASP_w_Krakowie_03ASP_w_Krakowie_04ASP_w_Krakowie_05ASP_w_Krakowie_06ASP_w_Krakowie_07ASP_w_Krakowie_08ASP_w_Krakowie_09ASP_w_Krakowie_10ASP_w_Krakowie_11ASP_w_Krakowie_12ASP_w_Krakowie_13ASP_w_Krakowie_15ASP_w_Krakowie_16ASP_w_Krakowie_17ASP_w_Krakowie_18ASP_w_Krakowie_19ASP_w_Krakowie_20ASP_w_Krakowie_21ASP_w_Krakowie_22ASP_w_Krakowie_23ASP_w_Krakowie_24vASP_w_Krakowie_14

pikto zator_plener

 

 Wpisany przez Monika Żarnowska 14.05.2017r. Ostatnia zmiana 18.05.2017r.

Strona internetowa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie stosuje pliki cookies tzw. ciasteczka, są one konieczne do prawidłowego jej działania.
Kliknij zgadzam się, aby niniejsza informacja się nie pojawiała.

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć