Studentki Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na warsztatach w Garboszycach

W dniach od 28 kwietnia do 7 maja 2017 r. w Graboszycach pod Zatorem odbyły się międzyuczelniane warsztaty plenerowe, w których wzięły udział trzy studentki Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki: Katarzyna Kudyba, Joanna Pietrzyk i Alicja Sawoniuk. Pomysłodawcą i opiekunem merytorycznych warsztatów był prof. Łukasz Konieczko a gospodarzem dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze Elżbieta Mostowik.

Do udziału w spotkaniu oprócz studentów WKiRD ASP w Krakowie zaproszono studentów wydziałów sztuki z trzech uczelni: Akademii Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Na zakończenie warsztatów w ROK w Zatorze zorganizowano dyskusję podsumowującą oraz uroczystą kolację. Wydarzenie zaszczycili swą obecnością Dziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie dr hab. Marta Lempart-Geratowska oraz Burmistrz miasta Zatora mgr Mariusz Makuch.

W październiku 2017 w Galerii Szklanej ROK w Zatorze zostanie otwarta wystawa poplenerowa prezentująca prace uczestników. Zaplanowano także pokazy w miastach macierzystych uczelni biorących udział w warsztatach tj. Częstochowie, Radomiu i Rzeszowie.

Uczestnicy:

Solomia Kokhanovska

Maciej Śliwiak

Sebastian Wawrzusiak

Autorką fotografii jest Katarzyna Kudyba, uczestniczka warsztatów, studentka II roku Wydziału KiRDS.

pikto zator_plener

Wpisany przez Monika Żarnowska 14.05.2017r. Ostatnia zmiana 18.05.2017r.