Zapraszamy na wernisaż wystawy "Kiedy zakwitną kwiaty. Współczesna sztuka chińska z Hubei Institute of Fine Art, Wuhan, Chiny"

Zapraszamy do Galerii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (ul. Basztowa 18) na wernisaż wystawy "Kiedy zakwitną kwiaty. Współczesna sztuka chińska z Hubei Institute of Fine Art, Wuhan, Chiny", który odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca 2017 r., o godz. 11.00.

Wystawa będzie prezentować prace pedagogów z Hubei Institute of Fine Arts. Będzie niezwykłą szansą na spotkanie się z aktualną sztuką chińską. Z przykładami świadczącymi o jej odrębności, czerpiącej z kultury i historii Chin oraz tymi wyrażającymi uniwersalność języka sztuki bez względu na miejsce jej powstania. Na ekspozycji zobaczyć będzie można tradycyjne malarstwo chińskie obok malarstwa olejnego, akwareli; rysunki tuszem, drzeworyt obok grafiki cyfrowej, fotografii oraz projektów z obszaru dizajnu.

Hubei Institute of Fine Arts (HIFA) należy do najbardziej znanych artystycznych szkół wyższych w środkowych Chinach. Jego historia sięga roku 1920, co czyni go również jedną z trzech najstarszych tego typu uczelni w całym kraju.
HIFA zlokalizowany jest w stolicy prowincji Hubei, Wuhan - przemysłowym, ekonomicznym i kulturalnym centrum środkowych Chin. Posiada dwa kampusy, których powierzchnia obejmuje ponad 488 000 metrów kwadratowych. Na dwunastu wydziałach o różnorodnych specjalizacjach (animacja, malarstwo olejne, mural, rzeźba, komunikacja wizualna, projektowanie  i inne) studiuje łącznie ponad 7000osób.
Hubei Institute of Fine Arts może pochwalić się wieloletnią współpracą z zagranicznymi instytucjami sztuki i  aktywnym uczestnictwem w międzynarodowych wymianach akademickich.  Do prowadzenia gościnnych wykładów i zajęć uczelnia zaprasza wyróżniających się artystów z kraju i zagranicy.

 

W dniu 20 czerwca 2016 roku JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie prof. Stanisław Tabisz podpisał list intencyjny dotyczący wymiany akademickiej i współpracy z Instytutem Sztuk Pięknych Hubei w Chinach. Obie uczelnie złożyły deklarację zbudowania platformy dla wymiany akademickiej oraz poszerzenia współpracy w zakresie kształcenia oraz organizacji wspólnych przedsięwzięć prezentujących twórczość pedagogów i studentów.

 

Wystawa będzie czynna od 4 do 18 czerwca 2017 r.

 

plakat hubei

pikto hubeiWpisany przez Monika Żarnowska 17.05.2017r. Ostatnia zmiana 05.06.2017r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć